Bitcoin Ajandası

O İki CEO Arasında Bitcoin Tartışması Dikkat Çekti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O İki CEO Arasında Bitcoin Tartışması Dikkat Çekti!

O İki CEO Arasında Bitcoin Tartışması Dikkat Çekti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

İngiltere merkezli Financial Times’a röportaj veren FTX’in kurucu ve üst düzey yöneticisi Sam Bankman-Fried, Bitcoin’in ödemeler açısından yetersiz ve yavaş olduğunu söyledi. Bununla beraber proof of work mekanizmasının da çevreyi kirlettiğini de iddia etti. Diğer yandan Bitcoin’e desteğiyle tanınan Block üst düzey yöneticisi Jack Dorsey konuya itirazını Twitter hesabı üzerinden gerçekleştirerek kısa bir Bitcoin tartışmasına neden oldu.

Zıt Görüşler Bitcoin Tartışmasına Yol Açtı

Zıt Görüşler Bitcoin Tartışmasına Yol Açtı
Zıt Görüşler Bitcoin Tartışmasına Yol Açtı

Bankman-Fried’in açıklamaları genel olarak yatırımcıların da tepkisini çektiğinden ünlü CEO yeni bir açıklama yapmak durumunda kaldı. Esasında Bitcoin’i değer saklama aracı olarak gördüğünü söyleyen FTX’in genç kurucusu, bu ağın bir saniyede binlerce işlem yapmasının mümkün olmadığını, fakat Bitcoin Lightning ve diğer katman 2 sistemlerle aktarılabileceğini ekledi.

Twitter üzerinde yaptığı bu açıklamaya yanıt veren Block CEO’su Jack Dorsey, bu düşüncesinden röportajında bahsetmediğine dikkat çekerek imalı bir yaklaşımda bulundu. Bu durum küçük çaplı bir Bitcoin tartışmasına yol açtı.

Bu durum karşısında Bankman-Fried kendisine devamlı olarak bu türden soruların yöneltildiğini, her defasında aynı cevabı vermiyor olmasının gayet normal bir durum olduğunu belirtti. Fakat Dorsey bu cevabı vermenin çok zor olmadığını, sonuç olarak Lightning’in işlemleri daha hızlı gerçekleştirebilmek üzere tasarlanmış olduğunu dile getirdi.

Çoğu Zaman Defalarca Anlatmak Durumunda Kalıyorum

Bu mention’u yanıtsız bırakmayan FTX CEO’su, Lightning konusunda özellikle değinmemek gibi bir durumun söz konusu olmadığını, yalnızca röportajlarda değerlendirmenin bağlamdan kopmaması adına bazen 12 kez aynı şeyi anlatmak durumunda kaldığını belirtti. Çoğu zaman Lightning özelliğin 12 farklı şekilde anlatmak zorunda kaldığını da söyleyen Bankman-Fried, söylemek istediği şeyin değiştirilmemesi ya da bağlamdan kopmaması adına bunu yapmak durumunda kaldığını ifade etti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir