Bitcoin Ajandası

O İki İsim Kriptoda Boğa Koşusuna Hazırlanıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O İki İsim Kriptoda Boğa Koşusuna Hazırlanıyor!

O İki İsim Kriptoda Boğa Koşusuna Hazırlanıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Ayı piyasasında ABD’deki bankacılık kriziyle beraber ortaya çıkan düzenleyici baskılar, birçok bireysel yatırımcının ve finans şirketinin korkup kaçmasına neden oldu. Bazı yatırımcı ve şirketlerse bir sonraki boğa koşusu için hazırlık yapıyor.

Dünya çapındaki en büyük varlık yönetim şirketlerinden biri olan BlackRock ile bir başka varlık yönetimi devi Fidelity ise kripto para sektörüyle alakalı çalışmalarını hızlandırıyor.

BlackRock ve Fidelity Boğa Koşusu Hazırlığında!

BlackRock ve Fidelity Boğa Koşusu Hazırlığında!
BlackRock ve Fidelity Boğa Koşusu Hazırlığında!

BlackRock CEO’su Larry Fink, şirket hissedarlarına teslim ettiği yıllık mektubunda kripto para birimleri ve dijital varlıkların bir bütün halinde geleceğiyle alakalı heyecanından bahsetti.

Mektubunda şirketin bu alandaki araştırmalarına devam ettiğini söyleyen Larry Fink, izinli blok zinciriyle tahvil ve hisse senetlerinin tokenizasyonu türünden müşteriler açısından önemli gelişmelere odaklandığını dile getirdi.

Diğer yandan hatırlanacağı üzere Mart ayının başlarında Fidelity Cyrpto, milyonlarca bireysel müşterisinin BTC, ETH ve bunun gibi çeşitli kripto varlıkların ticaretine imkan tanıyarak açıldı. Uygulamadaki bütün BTC ve ETH işlemlerinin komisyonsuz olarak gerçekleştirilmesi de dikkatleri üzerine topladı. Bu gelişmelerin ardından şirket, kripto varlıkları araştırmak üzere yeni bir departman kurulması için harekete geçti.

2023 ve Sonrasında Hızlı Bir Genişleme Bekleniyor

Dünyanın en önemli yatırım yöneticisi şirketlerinden biri olarak kabul edilen Fidelity, geçtiğimiz yılın sonunda ABD’de üç marka tescili başvurusu gerçekleştirmişti. Başvurularda kripto ticareti, metaverse yatırım hizmetleri, NFT’ler ve sanal gayrimenkul yatırımlarına yer verilmişti. 2023 ve sonrasındaysa adı geçen bütün bu alanların hızla genişletilmesi bekleniyor.

Fidelity ve BlackRock gibi sektörün öncü kuruluşlarının kripto para birimleri ve dijital varlıklar gibi fütüristtik alanlara yeni yatırımlarda bulunması son derece önemli bir hamle olarak kabul ediliyor. Bir sonraki boğa koşusunun ne zaman gerçekleşeceğine dair bir bilgi bulunmazken, koşu geldiği zaman söz konusu şirketlerin avantajlı bir konumda olması bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir