Bitcoin Ajandası

O İki Kripto Para Projesi Küçülmeye Gidiyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O İki Kripto Para Projesi Küçülmeye Gidiyor!

O İki Kripto Para Projesi Küçülmeye Gidiyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
18 0

Son dönemlerde kripto piyasalarında olumsuz gelişmeler bazı şirketleri olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Son olarak iki farklı kripto para projesi küçülmeye gittiğini duyurdu.  

İki Kripto Para Projesinden Biri Star Atlas

İki Kripto Para Projesinden Biri Star Atlas
İki Kripto Para Projesinden Biri Star Atlas

Solana merkezli Gaming Web3 projesi olan Star Atlas, FTX çöküşü sonrasında yaşanan olaylara işaret etti. Bu çöküşten kaynaklı olarak kripto piyasasındaki daha derin yankılarla mücadele ettiğinden bahseden platform yetkilileri, bu sebeple hazineden 15 milyon dolarlık önemli bir kayıp verdiğini söyledi. Üstelik resmi bir açıklama yapan yetkiiler, 2021 yılından bu yana yaşadığı zorlukları da ele aldı.

Hatırlanacağı üzere 2021 yılının en umut verici projesi olan Star Atlas, coin fiyatının ATH (tüm zamanların en yüksek) seviyesi olan 0,268 dolardan neredeyse yüzde 99 düşüş göstermesiyle önemli bir gerileme yaşadı. FTX’in çökmesi ve sonrasında Solana ekosisteminde yaşanan sorunlar dikkat çekti. Tüm bunlar Star Atlas’ı olumsuz yönde etkilerken, varlık fiyatının düşmesine ve şirketin mali açıdan sorunlar yaşamasına neden oldu.

KuCoin Hakkında da Söylentiler Var

Küçülmeye gideceği konuşulan bir diğer kripto para projesi de KuCoin oldu. Üstelik bu söylentiler, ABD’li düzenleyiciler ve diğer ülkelerin düzenleyicilerinin baskılarını artırmasından sonra ortaya çıktı. KuCoin ve Binance gibi geniş çaplı borsalarda personel sayısının azaltılmasına yönelik iddialar, piyasadaki olumsuz havayı da tetikledi. Yakın bir geçmişte KuCoin, ABD’li düzenleyiciler tarafından açılan davayla karşı karşıya kaldı ve personelinin yüzde 30’unu işten çıkaracağı söylentileri yayıldı. Fakat şirket CEO’su bu iddiaları yalanladı. Düzenleyici zorluklara cevap olarak bazı küçülmeler yaşansa da bu denli sert bir tedbir alınmayacağını ifade etti.

Diğer yandan Binance de benzer söylentilerle karşılaştı. Piyasalardaki durum değişiklik gösterirken, Star Atlas gibi projeler sorunlarının üstesinden gelmekte güçlük çekiyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir