Bitcoin Ajandası

O Japon Bankası NFT Projelerini Artırıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O Japon Bankası NFT Projelerini Artırıyor!

O Japon Bankası NFT Projelerini Artırıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Japonya’da hizmet veren en büyük finans kuruluşlarından SMBC, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu NFT projeleriyle alakalı bir açıklamayla müşterilerinin dikkatini çekmeyi başardı.

NFT Projelerini Geliştirmek için Yeni Anlaşmalar Yapıldı

NFT Projelerini Geliştirmek için Yeni Anlaşmalar Yapıldı
NFT Projelerini Geliştirmek için Yeni Anlaşmalar Yapıldı

Konuyla alakalı olarak yaptığı açıklamalarında Web3 ve NFT projelerinin geliştirebilmek adına çalışmalar yürüttüğünü belirten SMBC, bu doğrultuda blok zinciri girişimi olan HashPort ile bir anlaşamaya vardığını belirtti. Böylelikle daha iyi bir hizmet sunabilmek adına ilk adımın atıldığını da ekledi.

SMBC ve HashPort iş ortaklığı dahilinde NFT’lerle alakalı bazı çalışmalar gerçekleştirmeyi hedefleyen bir iş laboratuvarının kurulacağı belirtildi.

Mart 2022 döneminde Japonya’nın en önemli finans kuruluşlarından bir diğeri olan Mitsubishi UFJ Financial Group’un (MUFG) NFT sektörünün geliştirmek ve genişletmek amacıyla bir oyun yazılım kuruluşu olan Animoca Brands’le anlaşmaya varmıştı. Ancak işler pek de beklendiği gibi yürümedi.

Projelerle Alakalı Henüz Detay Verilmedi

MUFG Şubat 2022 döneminde pek bir getirisi olmadığını ifade ederek blok zincirini ödeme yöntemini durduracağını açıklamıştı. Kasım 2021 dönemindeyse ülkenin en büyük bankalarının yer aldığı topluluk olarak bilinen endüstrisi formu, banka cüzdanlarının desteklediği yeni bir kripto para projesinin ihtimallerini detaylı bir şekilde analiz edebilmek adına teknik inceleme raporu yayımladı.

Japon finans kuruluşu SMBC, NFT planlarıyla alakalı henüz detay vermekten kaçınırken, ilerleyen süreçlerde yeni bir açıklama yapması bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir