Bitcoin Ajandası

O Kripto Projesi Siber Saldırı Kurbanı Oldu: Kaybı 120 Milyon Dolar!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O Kripto Projesi Siber Saldırı Kurbanı Oldu: Kaybı 120 Milyon Dolar!

O Kripto Projesi Siber Saldırı Kurbanı Oldu: Kaybı 120 Milyon Dolar!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Kripto para projesi BonqDAO, oracle siber saldırıya uğradı. Yaşanan bu durumun ardından projenin kaybının 120 milyon dolar civarında olduğu ortaya çıktı.

Kripto piyasalarında siber saldırılar sektörde problem yaratmaya devam ediyor. 2022 yılında siber saldırılar neticesinde milyarlarca dolar kayıp yaşanmıştı. Akıllı sözleşmeler nedeniyle oluşan boşluklar ve anonim ortamlar, siber saldırıların devam etmesine yol açıyor. Son olarak kripto projesi olan BonqDAO, yaşadığı saldırı neticesinde 120 milyon dolarlık bir kayıp yaşadı.

Siber Saldırı Sonrası Proje 120 Milyon Dolar Kaybetti

Siber Saldırı Sonrası Proje 120 Milyon Dolar Kaybetti
Siber Saldırı Sonrası Proje 120 Milyon Dolar Kaybetti

Elde edilen bilgilere göre BonqDAO platformu, 120 milyon dolar değerinde kayıp yaşamasına neden olan ciddi bir akıllı sözleşme mağduriyetiyle karşılaştı.

Konuyla alakalı olarak Twitter hesabı üzerinden açıklamada bulunan platform, yakın geçmişte yaşadığı hack saldırısı sebebiyle önemli bir maddi kayıp yaşadığını dile getirdi. Protokol, siber saldırganın AllianceBlock (ALBT) Token’in fiyatını manipüle edecek şekilde bir saldırı gerçekleştirdiğini aktardı.

Projenin geliştirici ekibi tarafından yapılan bu açıklamaya göre siber korsan, ALBT fiyatının yükselmesini sağlayarak yüklü miktarda BEUR basımı gerçekleştirdi. Sonrasında UniSwap’e geçen korsan, elindeki BEU’ları diğer kripto varlıklarla takas etti. Gerçekleştirilen bu saldırı fiyatı neredeyse sıfırladı ve sonucunda ALBT tasfiye edildi.

Portföy takipçisi şirket DeBank da konuya ilişkin bazı açıklamalarda bulunarak hack saldırısının birkaç işlem üzerinde etkili olduğunu, en büyük işleminse 82,19 milyon dolar değerinde olduğunu ifade etti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir