Bitcoin Ajandası

O Meme Coin Rug Pull Yaptı: Fiyat Sıfıra Çekildi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O Meme Coin Rug Pull Yaptı: Fiyat Sıfıra Çekildi!

O Meme Coin Rug Pull Yaptı: Fiyat Sıfıra Çekildi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Coinbase tarafından elde edilen verilere göre TeddyDDoge, başka bir deyişle TEDDY Coin fiyatı son 24 saat içerisinde rug pull yaparak yüzde 99,94’ten fazla değer kaybetti. Söz konusu olan meme coin, blok zinciri güvenlik şirketi PeckShield tarafından hafif bir rug pull olarak değerlendiriliyor.

Meme Coin Rug Pull Yaparak Yatırımcısını Dolandırdı

Meme Coin Rug Pull Yaparak Yatırımcısını Dolandırdı
Meme Coin Rug Pull Yaparak Yatırımcısını Dolandırdı

Şirket, meme coin’in fiyatının projenin dağıtıcısı tarafından artırıldığını ve sonrasında düşürüldüğünü ifade ediyor. Gerçekleştirilen bu işlemin ardında kim varsa 2.591.573 dolar değerindeki 10 bin BNB Token’in 2 milyon dolar değerindeki Binance UDS stablecoin’i kendi cüzdanına geçirmiş durumda. Söz konusu olan bu varlıklar şimdilerde Binance borsasına transfer ediliyor.

DogeCoin’in piyasalardaki popülaritesinden faydalanmaya çalışan dolandırıcıların her biri, her geçen gün gün yüzüne çıkıyor. En önemli meme coin’lerden biri olan DogeCoin’in kopyalarından biri olan DogeMother, son dolandırıcılık vakalarından birine konu oldu. Şimdilerde yüzde 99.9 değer kaybı yaşayan meme coin’in son 24 saatlik işlem hacmi 8.3 milyon dolar civarında.

Meme Coin’lere Dikkat Edilmesi Gerek

Uzmanlara göre kripto para yatırımcılarının dikkat etmesi gereken en önemli konulardan biri de meme coin’lerdir. Bu alanda geliştirilen varlıklardan bazıları sahte olabilirken, proje geliştiricileri bu yöntemle yüz milyonlarca dolar değerinde vurgun yapabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir