Bitcoin Ajandası

O Metaverse Coin Popüler Oyun Devi Minecraft ile Anlaştı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O Metaverse Coin Popüler Oyun Devi Minecraft ile Anlaştı!

O Metaverse Coin Popüler Oyun Devi Minecraft ile Anlaştı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Metaverse Coini ve Oyun Devi Arasındaki Anlaşma Piyasalara Damga Vurdu!

Dünya genelinde en çok satan video oyun olma niteliğine sahip Minecraft, metaverse coini olan Alien Worlds’le yaptığı bu anlaşma sayesinde oyuncularına metaverse evreninin yerel tokeni olan Trillium (TLM) kazanma şansı sunuyor. Bu anlaşma sayesinde merkezsiz oyunlar sosyal metaverse oyunlarına dahil edildiğinden önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Metaverse Coini ve Oyun Devi Arasındaki Anlaşma Piyasalara Damga Vurdu!
Metaverse Coini ve Oyun Devi Arasındaki Anlaşma Piyasalara Damga Vurdu!

Alien Worlds kurucu ortaklarından olan Saro McKenna konuyla alakalı bazı açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında bu anlaşma sayesinde dünyanın en popüler merkezsiz oyunlarından biri blok zincirine kazandırılacağını belirten McKenna, aynı zamanda oyuncular açısından da sosyal metaverse üzerinden yeni imkanlar sunulmasının önemli bir gelişme olduğunu dile getirdi.

Oyuncular Kazandıkları Tokenleri Stake Edebilecek!

Yaklaşık olarak 2 yıl öncesinde piyasaya sürülen ve aylık aktif kullanıcılar açısından en büyük ikinci blok zinciri haline gelen bir platformdur. Oyunda amaç Planet DAO’larda oylama ve stake üzerinden oyuncunun gücünü katlamak adına ihtiyaç duyulan kripto para birimi TLM için mücadele etmektir. Ayrıca oyuncular bu sayede NFT olanaklarından da faydalanabilme imkânı elde ederken, Alien Worlds görevlileriyle birlikte farklı gezegenlere seyahat edebilme ve gezegen konseyi için koşabilme fırsatı da yakalayabilmektedir.

Oyuncular Minecraft üzerinden kazandıkları TLM tokenlerini stake edebilmeleri durumunda varlık kazanma ve görevleri tamamlayabilmek için NFT kazanma fırsatı da yakalayabilecek. Üstelik TLM’yi Alien Worlds’e ait bir DAO’lardan birine yatıran oyuncular, uzayda yer alan en büyük hazinelere erişebilecek. Bu anlaşma, alanın dışında bulunanların Alien Worlds metaverse’üne ve genel olarak kripto para alanına dahil olmasına yardımcı olacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir