Bitcoin Ajandası

Arthur Hayes: O Nedenlerle Bitcoin Dip Fiyatı Gördü!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Arthur Hayes: O Nedenlerle Bitcoin Dip Fiyatı Gördü!

Arthur Hayes: O Nedenlerle Bitcoin Dip Fiyatı Gördü!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

BitMex eski CEO’su Arthur Hayes birçok şirketin iflas etmesinden bahsederek bu neden Bitcoin dip fiyatı gördüğünü söyledi.

Kripto piyasalarının düşüş yönünde bir seyir izlemesi ayı piyasası olarak ifade edildi. Son 1 senede kripto piyasasının dalgalı hali devam ediyor. Özellikle de FTX ve Terra’da yaşanan kriz, yatırımcıları son derece üzmüş durumda. Sürecin ağır şartlar altına ve yakıcı bir şekilde gitmesi analistleri de şaşırtırken, pek çok analist bu bölgelerin dip seviye olduğunu düşündü. Fakat büyük bir yatırımcı grubu düşüşlerin devam edeceğini savunuyor. Diğer yandan BitMex’in eski yöneticisi Hayes de Bitcoin dip fiyatı gördüğünü düşünenler arasında yer alırken, bu durumun büyük şirketlerin iflasından kaynaklandığını belirtti.

Hayes’e Göre Bitcoin Dip Fiyatı Bulundu!

Hayes’e Göre Bitcoin Dip Fiyatı Bulundu!
Hayes’e Göre Bitcoin Dip Fiyatı Bulundu!

BitMex’in eski üst düzey yöneticisi Hayes, kripto piyasasında dip seviyesinin görüldüğünü iddia etti. Kötü senaryolar oluşturan büyük ölçekli şirketlerin iflas etmesi halinde ellerindeki büyük kripto varlıklarını sattıklarını belirtti.

Başta Terraform Labs, UST ve LUNA’nın çökmesi nedeniyle nakit akışı sağlayabilmek adına elinde bulunan tüm BTC’leri satmıştı. Kripto piyasasında ciddi bir düşüşe neden olan bu durumun neticesinde toparlanma süreci başladı. Fakat bir sonraki aşamada pek çok kripto para şirketi, hayatta kalabilmek amacıyla rezervinde bulunan tüm Bitcoin’leri elden çıkarmaya başladı.

Bitcoin açısından satış baskısı oluşturan düşüş, beraberinde ayı sezonunu da getirdi. Nakit ve likidite problemi yaşayan şirketler kripto para sektöründen çekilmek durumunda kaldı.

Yaşanan bütün bu olumsuzluklara karşın Arthur Hayes, mümkün olan her şirketin iflas ettiğini, dolayısıyla bu bölgenin Bitcoin dip fiyatı olacağını söyledi. Diğer yandan FED’in para basmaya başlamasıyla beraber 2023 yılında Bitcoin’in yükseliş göstermeye başlayacağını da açıklamalarına ekledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir