Bitcoin Ajandası

O Siber Saldırıda Bütün Fonlar İade Edildi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O Siber Saldırıda Bütün Fonlar İade Edildi!

O Siber Saldırıda Bütün Fonlar İade Edildi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Kripto para tarihinin en büyük siber saldırısını gerçekleştiren Euler Finance hacker’i, geri alınması mümkün olan fonların tümünü iade ettiğini duyurdu.

Geride bıraktığımız haftalarda bir hacker, kripto borç verme platformu Euler Finance şirketine büyük ölçekli saldırı düzenlemişti. Neredeyse 200 milyon dolarlık varlığı kendi zimmetine geçiren hacker, Euler Finance ile ciddi bir mücadeleye girmişti. Her iki tarafın da uzun zaman devam eden iletişimi ve birbirlerine sundukları teklifler neticesinde hacker özür dileyerek fonları iade edeceğini ifade etmişti. Bir süredir gündemi meşgul eden Euler Finance saldırısı, sonunca çözüme kavuşuyor.

Hacker Varlıkları İade Etmeye Başladı

Hacker Varlıkları İade Etmeye Başladı
Hacker Varlıkları İade Etmeye Başladı

Dün gece konuyla alakalı olarak Twitter hesabı üzerinden açıklamada bulunan Euler Finance, 200 milyon dolarlık varlığı zimmetine geçiren hacker’ın geri alınması mümkün olan bütün varlıkları kendilerine teslim ettiğini duyurdu.

Siber Saldırıda 200 Milyon Dolar Çalındı

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği siber saldırı sebebiyle özür dileyen ve fonları iade etmeye başlayacağını söyleyen siber saldırgan, Euler Finance tarafından duyurulduğu üzere fonları geri iade etmeye başladı. Kredi borç verme platformu Mart ayında dai (DAI), sarılmış Bitcoin (wBTC), USDC ve stake edilen Ether (sETH) olmak üzere 200 milyon dolarlık varlığını saldırı neticesinde çaldırmıştı.

Arkham Intelligence’den elde edilen blok zinciri verilerine göre siber saldırganla alakalı kripto cüzdan adresinden dün (3 Nisan Pazartesi) itibariyle 19 milyon dolar değerinde 10 bin 580 Ether transfer edildi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir