Bitcoin Ajandası

O Sirket 50 Milyon Dolarlik WBTCyi Onaylamadi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O Şirket, 50 Milyon Dolarlık WBTC’yi Onaylamadı!

O Şirket, 50 Milyon Dolarlık WBTC’yi Onaylamadı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
6 0

Dijital varlık saklama şirketi BitGo, Alameda yetkililerinden birinin 50 milyon dolarlık WBTC’yi kullanma istediğini reddettiğini açıkladı.

Kripto para piyasalarında yıl sonu hareketliliği devam ediyor. ABD, enflasyon karşısında attığı adımlarına bir yenisini daha ekledi. FED, 2022’nin son faiz kararını da artış üzerine gerçekleştirdi. Fakat söz konusu bu karar, enflasyon verilerinin düşüş göstermesi sebebiyle beklentiler doğrultusunda verildi.

Diğer yandan kripto piyasalarında ılımlı hava fiyatlandırılırken, son birkaç günde yukarı yönlü trend sinyalleri alındı. Ayrıca FTX ve Alameda süreciyle alakalı olarak yeni gelişmeler yaşanmaya da devam ediyor. Son olarak dijital varlık saklama şirketi BitGo, Alameda yetkilisi tarafından sunulan 50 milyon dolara tekabül eden 3 bin civarındaki WBTC’yi kullanma talebini kabul etmediğini duyurdu.

BitGo, 3 bin WBTC Kullanım Talebini Reddetti

BitGo 3 bin WBTC Kullanim Talebini Reddetti
BitGo, 3 Bin WBTC Kullanım Talebini Reddetti

Sektörün öncü isimlerinden BitGo, Ethereum ağı üzerinde inşa edilen ve Bitcoin fiyatına sabitlenen WBTC varlıklarının koruyucusu olarak tanınıyor. Söz konusu varlığın arkasındaki bu koruyucu şirket, şüpheli işlemler karşısında müdahalede bulunuyor.

BitGo’nun üst düzey yöneticisi Mike Belshe konuyla alakalı olarak Twitter üzerinden bazı açıklamalarda bulundu. Alameda yetkililerinden birinin iflas öncesinde kendilerine ulaştığını söyleyen Belshe, 50 milyon dolar değerinde 3 bin adet WBTC’yi çözmelerini istediğini belirtti.

Şirket, Talebi Sıra Dışı Bulduğu için İzin Vermedi

BitGo, Alameda’nın Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunmadan önce böyle bir talepte bulunmasını olağan dışı görerek talebi reddetti. BitGo CEO’suna göre şirket, bahsi geçen varlığın sahibi olan her şirketi ve çalışanlarını tanıyor. Dolayısıyla BitGo, Alameda yetkilisinin güvenlik önlemlerini geçmediğini ve talebin sorunlu olduğunu düşünerek çözüm iznini istediğini geri çevirdi.

Yaşanan bu durumun ardından kısa bir süre sonrasında Alameda’nın iflası gerçekleşti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir