Bitcoin Ajandası

O Şirket Kripto Para Devrimine İnanıyor
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O Şirket Kripto Para Devrimine İnanıyor!

O Şirket Kripto Para Devrimine İnanıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Dünyaca ünlü yatırım ve yönetim şirketi BlackRock’ın üst düzey yöneticisi, kripto para devrimine inandığını ifade ederek bir sonraki sürecin menkul kıymetler tokenizasyonu olduğunu söyledi.

BlackRock Kripto Para Devriminden Umutlu!

BlackRock Kripto Para Devriminden Umutlu
BlackRock Kripto Para Devriminden Umutlu

Kripto sektöründe ayı piyasasının etkileri hala görülmeye devam ederken, büyük ölçekli şirketlerin sergilediği yaklaşım dikkat çekiyor. Özellikle de yatırım ve yönetim şirketleri, geleceğe yönelik hamlelerini artırmaya başladı. Son dönemlerde FTX borsasının da iflas başvurusunda bulunmasıyla beraber güvensiz bir kripto para piyasası söz konusu olsa da şirketler sektöre inanmaya devam ediyor.  

Binance’ın gündeme aldığı şeffaflık ilkesi, kripto para piyasalarında yeni dönem için başlangıç olarak kabul ediliyor. Şirketler potansiyel ava devam ederken, pek çok yatırım şirketi güçlü hamleyle sektörde önemli bir yer edinmeyi istiyor. Bütün bu süreçlerin içerisinde küresel yatırım şirketi BlackRock, kripto para devriminin gerçekleşeceğini düşünüyor.

Menkul Kıymetler Kripto Endüstrisine Dahil Olacak

Neredeyse 10 trilyon dolar değerinde varlık yöneten BlackRock, kripto para birimlerinin ilerleyen süreçlerde çok daha önemli bir konuma sahip olacağına inanıyor.

Şirketin üst düzey yöneticisi Larry Fink konuyla alakalı açıklamada bulunarak kripto para birimlerin devrimsel özelliklerinden bahsetti. Bununla beraber sektörde yaşanan gelişmelere de değinen Fink, kendi yerel tokenine sahip olan borsalara karşı endişeyle yaklaştığını dile getirdi. Larry Fink’e göre bu şirketlerin pek çoğu, yakında kripto para sektörünün tarihi haline dönüşecek.

Küresel anlamda en önemli yatırım ve yönetim şirketlerinden birini yöneten Fink, sektörün bir sonraki aşamasının menkul kıymetler tokenizasyonu olduğunu söyledi. Üstelik bu aşamayla beraber yatırım ekosisteminde de köklü bir değişiklik yaşanacağını söyleyen ünlü yönetici, bankalara güvenmenin dışında başka bir alternatif olabileceğini belirtti. Menkul kıymetlerin tokenleştirilmesiyle beraber her bir şirket sahibini ve satıcısını gösteren dağıtık defterler sayesinde anında fikir sahibi olunacağını da aktardı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir