Bitcoin Ajandası

O Sirket Web3 Yatirim Fonuna Start Verdi 1
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O Şirket Web3 Yatırım Fonuna Start Verdi!

O Şirket Web3 Yatırım Fonuna Start Verdi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Merkezi İngiltere’de bulunan risk sermayesi şirketi Nortzone, Web3 yatırım fonuna start verdiğini duyurdu. Yapılan duyuruya göre yatırım fonunun değeri 1 milyon euro.

Nortzone’un risk sermayesi fonuna start vermesinin ardından şirketin ortağı Wendy Xiao Shadeck Web3’ü şirket açısından temel sektör olarak tanımladı.

Nortzone’dan Web3 Yatırım Fonu Hamlesi

Nortzone’dan Web3 Yatırım Fonu Hamlesi
Nortzone’dan Web3 Yatırım Fonu Hamlesi

Londra merkezli risk sermayesi şirketi olarak tanınan Nortzone konuyla alakalı olarak bazı açıklamalarda bulundu. Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre kripto para ve fintech projelerine yatırım yapmak isteyenler için 1 milyon euro değerinde Web3 yatırım fonu başlattı.

1996 yılında genel bir yatırımcı olarak kurulan Nortzone şirketi, açık bankacılık uzmanı TrueLayer gibi fintech şirketleri ya da Klarna gibi şimdi al sonra seyret türündeki girişimlerden Web3’ü keşfettiği konuşulan Spotify’a varana kadar pek çok farklı teknoloji şirketlerine yatırım yaptı. Diğer yandan şirket, kripto altyapısı girişimi Magıc Labs, Web3 gizlilik firması Sunscreen ve DeFi protokolü Gro’yu portföy şirketleri olarak nitelendiriyor.

Konuyla alakalı olarak açıklamalarda bulunan şirket ortağı Shadeck, Web3 ve Web2 teknolojisinin söz konusu bu fon döngüsüyle ömürlük bir birleşim için harekete geçeceğini söyledi. Bu durumu bir örnekle açıklayan Shadeck, son fondaki bazı fintech şirketlerinin tokenlerini piyasaya sürdüğünü belirtti. Ayrıca bazı oyun şirketlerinin takip turlarını Web3 VC’lerden almaya karar verdiğini, bu sebeple tanımlamanın nerede olacağını söylemenin güç olabileceğini de ekledi.

Tüm bu açıklamalarının yanında Web3’ü şirket açısından temel sektör olarak nitelendiren şirket ortağı, kripto kışının başlangıcında, Temmuz 2018 döneminde kripto tezini yazmasıyla tanınıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir