Bitcoin Ajandası

O Ülke Dijital Para Biriminde Pilot Döneme Geçiş Yaptı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O Ülke Dijital Para Biriminde Pilot Döneme Geçiş Yaptı!

O Ülke Dijital Para Biriminde Pilot Döneme Geçiş Yaptı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Kazakistan Ulusal Bankası ve Binance’ın birlikte hazırladıkları rapora göre, Kazakistan dijital para birimi konusunda yeni bir döneme giriş yaptı. Pilot dönem olarak ifade edilen bu dönemde birçok gelişme yaşanması bekleniyor.

Binance ve Kazakistan Ulusal Bankası’nın birlikte bir rapor yayımlayarak dijital ortaklığa imza attıklarını duyurdu. Yakın bir geçmişte kripto düzenlemelerinde yer alan genel bir kapsamdaki kuralları kabul eden Kazakistan, dijital kripto para konusunda da yol almaya devam ettiğini belirtti.

Kazakistan Dijital Para Birimi için Çalışmalarını Sürdürüyor

O Ülke Dijital Para Biriminde Pilot Döneme Geçiş Yaptı!
O Ülke Dijital Para Biriminde Pilot Döneme Geçiş Yaptı!

Son dönemlerde kripto paralarla alakalı çeşitli çalışmalar yürüten Kazakistan, dijital para alanında da pilot döneme geçiş yaptığını açıkladı. Kazakistan Ulusal Bankası ve Binance’ın ortak olarak yayımladıkları metinde bir çeşit dijital tenge programına start verildiği ifade edildi.

Yayımlanan raporda, dijital varlıklarla alakalı düzenlemelere, dijital varlık endüstrisine ve merkezi olmayan finansa ilişkin yaklaşımlara yer verildi. Konuyla alakalı olarak bazı açıklamalarda bulunan Kazakistan Ulusal Bankası Başkan Yardımcısı Berik Sholpankupov, söz konusu raporda bankanın finansal kapsayıcılığını artırabilecek ve uluslararası ticarete destek olacak vizyonla alakalı detaylardan bahsetti.

Başkan Yardımcısı Berik Sholpankupov açıklamalarında ayrıca Kazakistan’da merkez bankası dijital para birimi (CDBC) ve dijital tenge’nin kripto dünyasıyla geleneksel fiat ödeme altyapısı arasında nasıl köprü kurulabileceğinin keşfedilmesi için pratik bir Ar-Ge çalışmasına başlandığını da ekledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir