Bitcoin Ajandası

O Ülke Terra Kurucusu için Tutuklama Kararı Çıkarttı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O Ülke Terra Kurucusu için Tutuklama Kararı Çıkarttı!

O Ülke Terra Kurucusu için Tutuklama Kararı Çıkarttı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Güney Kore mahkemelerinden birinde Terra kurucusu Do Kwon için önemli bir karar çıktı. Elde edilen bilgilere göre mahkeme Kwon ve beraberindeki beş kişinin tutuklanmasına karar verdi.

Konuyla alakalı olarak basında yer alan haberlere göre Seul mahkemelerinden birinde görülen duruşmada Do Kwon ve beraberindeki beş kişinin yakalanıp tutuklanmasına karar verildi. Daha önce yerel bir gazetede yer alan haberlerdeyse söz konusu kararın sermaye piyasası kuruluyla alakalı olduğu ifade edilmişti.

Terra Kurucusu Güney Kore ve ABD Mahkemelerinin Konusu Oldu

Terra Kurucusu Güney Kore ve ABD Mahkemelerinin Konusu Oldu
Terra Kurucusu Güney Kore ve ABD Mahkemelerinin Konusu Oldu

Bir taraftan Güney Kore’deki diğer taraftan ABD’deki çeşitli davalara konu olmaya başlayan Do Kwon ile alakalı olarak yeni bir gelişme yaşandı. Seul mahkemesinden yeni bir karar çıkarken, Terraform Labs’ın kurucusu Do Kwon hakkında tutuklama emri verdi.

Terra’nın stabilcoin’i olan TerraUSD’nin 2022 Mayıs döneminde yaşadığı ciddi çöküşün ardından kripto para piyasalarına olan güven ciddi ölçüde azaldı. Üstelik bu çöküş kripto piyasalarını alt üst ederken, bazı şirketler iflas başvurunda dahi bulundu.

Güney Kore, 2022 Temmuz döneminde Kwon’un kendisine atfedilen suçlamalarla alakalı yanıt vermesini talep etmişti. Fakat Terra ağının çöküş yaşayarak piyasalarda ciddi bir etki zarara neden olmasının ardından vermiş olduğu ilk röportajında Do Kwon, söz konusu çöküşü araştıran müfettişin kendisine ulaşamadığından bahsetmişti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir