Bitcoin Ajandası

O Ülkede Bakan İstifa Etti, USDT Alımı Arttı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O Ülkede Bakan İstifa Etti, USDT Alımı Arttı!

O Ülkede Bakan İstifa Etti, USDT Alımı Arttı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Dünya genelinde enflasyonun önemli bir yükseliş gösterdiği ülkelerden Arjantin’de Maliye Bakanı Guzman istifa etti. Yaşanan bu gelişmenin ardında yatırımcılar başta USDT alımı olmak üzere pek çok farklı kripto para birimini satın almaya yöneldi. Ülkedeki en büyük stabilcoin’in Arjantin pezosu paritesindeki değeri yüzde 11 civarında artış kaydetti.

Bakanın İstifasından Sonra USDT Alımı Arttı

Bakanın İstifasından Sonra USDT Alımı Arttı
Bakanın İstifasından Sonra USDT Alımı Arttı

Yüzde 60 oranıyla Türkiye gibi enflasyon oranı en yüksek ülkelerden arasına yer alan Arjantin’de hafta sonu önemli bir gelişme yaşandı. Ülkenin Maliye Bakanı Martin Guzman’ın istifasının ardından yatırımcılar dolara endeksli USDT’ye yöneldi.

Konuyla alakalı olarak yapılan açıklamalarda Martin Guzman’ın istifası devlet başkanı Alberto Fernandez hükümetine ciddi bir darbe olduğu ifade edildi. Üstelik eski bakanın yerine henüz yeni bir bakan ataması yapılmaması ülkede paniğe neden oldu.  

USDT Yüzde 11 Artış Gösterdi

Geleneksel piyasalar hafta sonu kapalı olurken, kripto piyasalarının açık olması USDT için önemli bir avantaj oldu. Ülkedeki en büyük stabil coin’in Arjantin pezosu paritesindeki değeri önemli bir artış gösterdi. Binance’de 1 USDT 257 Arjantin pezosu ederken, Lemon Cash borsasında USDT’nin değer artışı Binance’den daha fazla oldu. Yüzde 11 artışla 1 USDT fiyatı 279 Arjantin pezosuna tekabül etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir