Bitcoin Ajandası

O Ulkede Ilk Ulusal NFT Pazaryeri Calismalari Basladi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O Ülkede İlk Ulusal NFT Pazaryeri Çalışmaları Başladı!

O Ülkede İlk Ulusal NFT Pazaryeri Çalışmaları Başladı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Kripto para sektörüne karşı sert bir tutum sergilemesiyle bilinen Çin, ülkenin ilk ulusal NFT pazaryeri için harekete geçti.

Çin’de dijital varlıkların ticareti, sıkı bir şekilde düzenlenen platformlarda oldukça popüler hale gelse de bu, ülkenin NFT’lerle alakalı ilk resmi hamlesi olarak dikkat çekti.

Ulusal NFT Pazaryerinin Açılışı Törenle Gerçekleştirilecek

Ulusal NFT Pazaryerinin Acilisi Torenle Gerceklestirilecek
Ulusal NFT Pazaryerinin Açılışı Törenle Gerçekleştirilecek

Çin, ülkenin ilk ulusal NFT pazaryerinin açılışını 1 Ocak 2023 Pazar günü resmi bir törenle gerçekleştirecek.

Ülkenin medya kuruluşu tarafından konuyla alakalı olarak yapılan haberlere göre NFT pazaryeri, 2’si hükümete ait olmak üzere toplamda 3 şirket tarafından yönetilecek. Bu şirketler China Techonology Exchange, Art Exhibitions China ve özel bir kuruluş olan Huban Digital gibi isimlerden oluşuyor.

Adı “Çin Dijital Varlık Ticaret Platformu” anlamı taşıyan NFT pazaryeri, telif haklarıyla beraber koleksiyon öğelerinin alım-satım faaliyetleri için de kullanılacak.

Platform, Çin Kültürel Koruma Zinciri’nde İnşa Edildi

Basında yer alan haberlere göre platformun üzerinde inşa edildiği blok zinciri, Çin Kültürel Koruma Zinciri olarak nitelendiriliyor.

NFT’ler son 2 yıl içerisinde Çin’deki kripto meraklıları arasında son derece popüler varlıklar haline geldi. Ülkedeki NFT’ler, yasalar çerçevesinde kripto para birimiyle satın alınamıyor. Bunları NFT olarak değil, ancak dijital koleksiyon olarak satın alabilmek mümkün oluyor.

Dijital sanat eserleri, açık platformlarda olduğundan farklı olarak kapalı ve sıkı denetim altındaki platformlar üzerinden satışa sunuluyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir