Bitcoin Ajandası

O Ülkede Kripto Madenciliği Tasarısı Kabul Edildi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O Ülkede Kripto Madenciliği Tasarısı Kabul Edildi!

O Ülkede Kripto Madenciliği Tasarısı Kabul Edildi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
5 0

Paraguay hükümeti, kripto paralarla alakalı yeni düzenlemelere imza attı. Elde edilen bilgilere göre ülkenin Temsilciler Meclisi kripto madenciliği tasarısını ve kripto para piyasalarının düzenlenmesini içeren yasa taslağını kabul etti.

Kripto Madenciliği Tasarısı Senato’ya Gönderildi

Kripto Madenciliği Tasarısı Senato’ya Gönderildi
Kripto Madenciliği Tasarısı Senato’ya Gönderildi

Temsilciler Meclisi’ne sunulan kripto para mevzuatı bazı değişikliklere uğradıktan sonra meclis üyeleri tarafından onaylandı. Şimdi de Senatoya geri gönderildi.

Paraguay Temsilciler Meclisi 12 red oyu karşısında aldığı 40 evet oyuyla kripto para madenciliği ve piyasada alım-satımları düzenleyen söz konusu taslağa onay vermiş oldu.

Paraguay Senatosu 2021 Aralık döneminde de benzer bir yasa tasarısını kabul ederek yürürlüğe sokmuştu. Meclis tarafından değişikliğe uğradıktan sonra onaylanan bu tasarı Senato’ya geri gönderildi. Senato’nun değişikliği kabul etmesini ardından tasarı yasa haline getirilmiş olacak.

Tasarıyla Madencilik Faaliyetleri Paraguay’a Çekilecek

Yasa tasarısını hazırlayan isimlerden Carlos Rejela konuyla alakalı bazı açıklamalarda bulundu. Kripto para madenciliğine yönelik bu mevzuatla uluslararası madencilerin kilovat saat başına neredeyse 5 cent ile Latin Amerika’nın en düşük elektrik maliyetlerine sahip olan Paraguay’a çekmek istediklerini dile getirdi.

Tasarının Senato’da da onaylanarak yasa haline getirilmesi durumunda kurumsal ya da bireysel olması fark etmeksizin kripto madencilerinin elektrik kullanımı için izin alması ve bu aşamadan sonra lisans başvurusunda bulunması gerekecek.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir