Bitcoin Ajandası

O Ülkede Kripto Madencilik Vergisi Kaldırıldı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O Ülkede Kripto Madencilik Vergisi Kaldırıldı!

O Ülkede Kripto Madencilik Vergisi Kaldırıldı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Amerika Birleşik Devletleri’nde uzun zamandır hükümet ve muhalefet arasında devam eden borç limit tartışmaları son buldu. Elde edilen bilgilere göre borç temettü riski 1 Ocak 2025 tarihine kadar ortadan kaldırılırken, ayrıca kripto madencilik vergisi de kaldırıldı. Bahsi geçen bütçe düzenlemesinin yakında resmileşmesi bekleniyor.

Gerçekleştirilen anlaşmanın sonrasında bir kongre üyesi sosyal medya hesabı üzerinden kripto sektörünü de yakından ilgilendiren bazı açıklamalarda bulundu. Cumhuriyet yanlısı vekil Warren Davidson tarafından yapılan açıklamada yeni bütçe düzenlemesinde Bitcoin madencilik vergisinin yer almadığı vurgulandı.

Davidson açıklamalarında, uzun zamandır Riot Platforms madencilik şirketinde çalışan bir uzmanın sorusunu yanıtladı. Şirket analisti Pierre Rochard, Davidson’dan vergiye yönelik yapılan düzenleme hakkında bilgi istedi.

Kripto Madencilik Vergisi Rafa Kaldırıldı

Kripto Madencilik Vergisi Rafa Kaldırıldı
Kripto Madencilik Vergisi Rafa Kaldırıldı

Rochard sorusunda, paylaştıkları belgelerde vergilendirmeyle alakalı herhangi bir verinin yer almadığını, bu durumda verginin rafa kaldırıldığını söyleyebilmenin mümkün olup olmadığını sordu.

Cumhuriyetçi vekil ise cevabında, müzakere konusunda önemli kazanımlar elde ettiklerini, kripto madencilik vergisi de dahil olmak üzere yeni vergilerin önüne geçmenin de bu kazanımlardan biri olduğunu söyledi.

Kongre üyesinin Twitter üzerinden yapmış olduğu bu açıklamalarına kripto topluluğu tarafından övgüler yağdırıldı. Davidson’un cevabına gör ABD’de önümüzdeki 1,5 yıl içerisinde vergi talebi söz konusu olmayacak.

Joe Biden Vergi Toplamayı Planlıyordu

ABD Başkanı Joe Biden, mayıs ayının ilk haftasında kripto sektörünü yakından ilgilendiren bir yasa taslağından bahsetmişti. Bahsi geçen bu yasa tasarısı, BTC madencilerinin kullandığı enerji üzerinden vergi almak üzerine kuruluydu. Hükümet, 2024 yılı için kripto madencilerinden %10 vergi almayı hedefledi. Enerji vergisinin 2026 yılında %30’a kadar artırılması bekleniyordu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir