Bitcoin Ajandası

O Ülkede Kripto Ticareti Çok Daha Uygun!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O Ülkede Kripto Ticareti Çok Daha Uygun!

O Ülkede Kripto Ticareti Çok Daha Uygun!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Güney Kore’de Kimchi Primi’ye yeniden indirim uygulanmasıyla beraber kripto sektöründe faaliyet gösteren borsalarda kripto ticareti çok daha uygun bir hale getirildi.

Güney Kore tarafından Kimchi Primi için yeniden indirim uygulandı. Bununla beraber kripto para piyasalarına karşı ilgi yeniden gündeme gelmiş oldu. Ülkenin yöresel yemeklerinden Kimchi’nin ismini alan fenomen, Bitcoin (BTC) fiyatının hangi tarihte artış gösterdiğini ifade ediyor.

Ülkede Kripto Ticareti Ucuzlamaya Devam Ediyor

Ülkede Kripto Ticareti Ucuzlamaya Devam Ediyor
Ülkede Kripto Ticareti Ucuzlamaya Devam Ediyor

Global açıdan kripto para piyasaları göz önünde bulundurulduğunda Güney Kore’de kripto ticaret işlemleri, diğer piyasalara nazaran çok daha maliyetli görünüyor. Blok zinciri verileri paylaşan CryptoQuant’ın yayımlamış olduğu verilere göre, Kore Premium Endeksi 17-19 Şubat tarihleri arasında -0,24 ve 0,001 değer aralığında seyrediyor. Geçmiş tarihteki Kimchi Prime’nin değeri haberlerle ilişkiliydi. Güney Kore kripto piyasalarından kötü haberler alındığında Kimchi Prime’in değeri büyük ölçüde düşüş gösterirdi.

Haberin yazıldığı esnada Bitcoin fiyatı Coinbase borsasında 24 bin 840 dolardan işlem görürken, Binance borsasında 24 bin 837 dolardan işlem görüyor.

Risk sermaye fonu Stablenode’un işletme müdürü Doo Wan Nam, konuyla alakalı olarak bazı açıklamalarda bulundu. Söz konusu açıklamalarında Wan Nam, Kore’deki perakende yatırımcıların bu alana gösterdiği ilginin düşüşünü, Kimchi Prime’de yapılan indirimle ilişkilendiriyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir