Bitcoin Ajandası

O Ünlü İsim Tüm Parasını Bitcoin Yatırımına Harcayacak!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O Ünlü İsim Tüm Parasını Bitcoin Yatırımına Harcayacak!

O Ünlü İsim Tüm Parasını Bitcoin Yatırımına Harcayacak!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

ABD’nin en büyük kripto para piyasalarından biri olan Kraken’in Üst Düzey Yöneticisi Jesse Powell piyasalara damga vuracak bir açıklamada bulundu. Başta Bitcoin olmak üzere pek çok kripto paranın düşüşüne karşı kayıtsız kalamayan Powell, Twitter hesabı üzerinden durum değerlendirmesi yaptı. Piyasa değeri en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’de 20 bin dolar seviyesini beklediğini, bu seviyeye ulaşmasının ardından yüklü miktarlarda Bitcoin yatırımı gerçekleştireceğini dile getirdi.

Bir dönem yapmış olduğu tahminlerle adından söz ettirmeyi başaran Kraken CEO’su Powell, Bitcoin hakkında aya kadar ulaşılacağı ya da Lamborghini fiyatına çıkacağına dair yorumlarda bulunmuştu. Şimdilerdeyse son zamanlarda yaşanan ciddi çöküşü değerlendiren ünlü isim, yine birtakım yorumlarından bahsetti.

O Seviyede Tüm Parasıyla Bitcoin Yatırımı Yapacak

O Seviyede Tüm Parasıyla Bitcoin Yatırımı Yapacak
O Seviyede Tüm Parasıyla Bitcoin Yatırımı Yapacak

Geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamayla, sektörde artan siber suçlardan dolayı San Francisco’daki ofisin kapatıldığını duyuran Powell, Bitcoin düşüşünde 20 bin dolara dikkat çekti. Temmuz ayında elindeki sermayenin yarısıyla 30 bin dolar seviyesinden Bitcoin yatırımı yaptığını belirten ünlü CEO, kalan paranın tamamıyla yeni bir yatırım yapmak için 20 bin dolar seviyesine kadar gerilemesini bekleyeceği konusunda kendisine söz verdiğini belirtti.

BTC için 100 Bin Dolar Tahmininde Bulunmuştu

Kraken CEO’su özellikle de geçtiğimiz yaz yapmış olduğu yorumlarıyla dikkat çekmiş, 2021 sonu 2022 başı gibi Bitcoin fiyatının 100 bin dolar seviyesine ulaşacağını söylemişti. Diğer yandan Powell, Ukrayna’nın Rusya merkezli ya da bağlantılı kripto hesaplarının kapatılması talebini reddetmişti.

Bitcoin fiyatı son günlerde olduğu gibi düşüş eğilimini sürdürmeye devam ediyor. 30 bin dolar seviyesinden sonra biraz toparlanma gösteren BTC, haberin yazıldığı sırada 31 bin 550 dolar seviyesinden işlem görüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir