Bitcoin Ajandası

O Ünlü Şirket Kripto Hedge Fonu için Kollarını Sıvadı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. O Ünlü Şirket Kripto Hedge Fonu için Kollarını Sıvadı!

O Ünlü Şirket Kripto Hedge Fonu için Kollarını Sıvadı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Dünyanın en önemli varlık yönetim şirketlerinden biri olan Man Group, kripto hedge fonu çıkarabilmek adına çalışmalara başladı.

Küresel anlamda en büyük ikinci kripto para borsası olarak kabul edilen FTX’in yaşadığı kriz, kripto sektörünü önemli ölçüde etkiledi. Dolayısıyla kripto para sektörünün geleceğinin nasıl şekilleneceği birçok yatırımcı açısından merak konusu olarak karşımıza çıkıyor. Merkezileşme, düzenlemeler, şeffaflık, varlık raporları ve bunun gibi pek çok farklı konu gündemi meşgul etmeye devam ediyor.

FTX’in yaşadığı kriz ve iflasın 1 milyonu aşkın yatırımcıyı zarara uğrattığı ifade ediliyor. Yaşanan tüm bu olumsuzluklara karşın dünyanın en büyük ve en önemli fon yönetim şirketi olan Man Group, bu alanda çalışmalar yürütüyor.

Şirket Kripto Hedge Fonu için Hazırlık Yapıyor

Şirket Kripto Hedge Fonu için Hazırlık Yapıyor
Şirket Kripto Hedge Fonu için Hazırlık Yapıyor

Konuyla alakalı olarak basında yer alan haberlere göre Man Group, son zamanlarda kripto riskten korunma fonu için çeşitli stratejiler üzerinde çalışıyor.

Halka açık en büyük varlık yönetim şirketi olarak bilinen Man Group, neredeyse 150 milyar dolarlık fonun yönetimini gerçekleştiriyor. Yatırım varlık yönetim şirketinin 1 yıl sonuna kadar kripto hedge fonunu başlatması bekleniyor.

Söz konusu kripto fonunun başlangıç işlemlerinin karşı taraf risklerinin belirlenmesine bağlı olduğu ifade edildi. Bununla beraber şirket bünyesindeki ayrı bir birimin de kripto para vadeli işlemleri mevcut bir sistemle yürüttüğü de belirtildi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir