Bitcoin Ajandası

Türkiye’de Bir İlk: O Yarışmada Kupa NFT Formatıyla Verilecek!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Türkiye’de Bir İlk: O Yarışmada Kupa NFT Formatıyla Verilecek!

Türkiye’de Bir İlk: O Yarışmada Kupa NFT Formatıyla Verilecek!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Global anlamda ilk ve tek kıtalararası etaplı bisiklet yarışı olarak bilinen Tour of Türkiye, bu sene bir ilke imza atacak. Konuyla alakalı olarak yapılan açıklamalara göre yarış sonunda verilecek olan şampiyonluk kupası NFT formatına sahip olacak.

Şampiyonluk Kupası NFT Formatında Olacak

Şampiyonluk Kupası NFT Formatında Olacak
Şampiyonluk Kupası NFT Formatında Olacak

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) yetkilileri tarafından Tour of Türkiye yarışmasıyla alakalı bazı açıklamalarda yapıldı. Söz konusu açıklamalarında dernek yetkilileri, 10-17 Nisan tarih aralığında gerçekleştirilecek olan dünyanın en özel ve dev organizasyonda Bodrum’dan başlayarak İstanbul’a kadar bin 303 kilometrelik yolun kat edileceğini ifade etti. Böyle devasa bir organizasyonda yüzlerce yarışmacının pedal çevireceğini dile getiren yetkililer, bu yıl 57’ncisi düzenlenecek olan Tour of Türkiye’de şampiyonluk ödüllerinin NFT formatında (Non-Fungible Token – Takas edilemez/Benzersiz Token) takdim edileceğini belirtti.

NFT Satın Alanların Özel Hakları Olacak

Elde edilen bilgilere göre Dünya genelindeki ilk ve tek olma özelliğine sahip olan bu yarışta, NFT’ler 3 farklı tip halinde hazırlanacak. NFT tipleri etap, mayo ve kupadan oluşurken, bu NFT’ler özel bir Pazar yerinde alıcısına sunulacak. Üstelik bu benzersiz ve takas edilemez tokenleri satın alan topluluk üyeleri için de bazı özel haklar tanımlanacak.

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu olarak da bilinen Tour of Türkiye yarışması, dünyanın pek çok farklı ülkesinden profesyonel bisikletçilerin katıldığı uluslararası statüde bir yarışmadır. Dünya genelindeki tek kıtalararası bisiklet turu olma niteliği taşıyan bu yarışma ilk olarak 1965 yılında gerçekleştirilmiştir. Bu yıl farklı bir atmosfer kazandırılacak olan yarışmada ülkemizde bir ilk olarak şampiyonluk kupasının NFT formatında verilecek olması büyük bir heyecan uyandıracak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir