Bitcoin Ajandası

Octopus Network Yeniden Yapılanma Çalışmalarına Başladı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Octopus Network Yeniden Yapılanma Çalışmalarına Başladı!

Octopus Network Yeniden Yapılanma Çalışmalarına Başladı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

NEAR protokolü ağı üzerinde geliştirilen kripto projesi Octopus Network, günümüz şartlarına ayak uydurabilmek adına yeniden yapılanma adımları attı.

Kripto kışının birçok şirketi etkilediği şu günlerde, projelerin yeniden yapılanmaları ve işten çıkarımları gündemde yer almaya başladı. Sektörde büyük ve küçük ölçekli pek çok şirket, personellerini işten çıkarmaya devam ediyor. Özellikle de sektörün öncü isimlerinden Coinbase’in bu yönde bir adım atması bütün dikkatleri üzerine topladı. Gelir akışının büyük ölçüde düşüş gösterdiği piyasa şartlarında, bazı projeler zorlu sürece ayak uydurabilmek adına yapılandırmaya gidiyor. Bu yönde adım atan isimlerden bir diğeri de Octopus Network olarak karşımıza çıkarken, elde edilen bilgilere göre şirket personelinin yüzde 40’ını işten çıkarma kararı aldı.

Octopus Network İşten Çıkarımlara Başladı

Octopus Network İşten Çıkarımlara Başladı
Octopus Network İşten Çıkarımlara Başladı

NEAR ağı üzerine inşa edilen web3 projesi Octopus Network, kripto kışının yol açtığı sancılı süreçlerle mücadele edebilmek adına personellerini işten çıkarmaya başladı.

Elde edilen bilgilere göre sektörde sevilen projelerden olan bu web3 projesi, personel kadrosunu yüzde 40 oranında küçültme kararı verdi. Bununla beraber platform çalışmaya devam edeceği personellerinin maaşlarında da küçültmeye giderek yüzde 20 kesinti uygulayacak.

Bu gibi gelişmelerin dışında projenin yerel tokeninin ekibe yönelik dağıtımına süresiz olarak bloke getirildi. Geliştirici ekip, sahip oldukları tokenlere yeni bir karara kara müdahale edemeyecek.

Projenin kurucu ismi Louis Liu, içerisinde bulunduğumuz bu zorlu piyasa koşullarının diğerlerine kıyasla çok daha zor olduğunu söyledi. Ünlü isim, söz konusu kripto kışının minimum 1 sene daha devam edeceğini düşünüyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir