Bitcoin Ajandası

Olan Yine Voyager Digital’e Oldu: İşlemler Askıya Alındı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Olan Yine Voyager Digital’e Oldu: İşlemler Askıya Alındı!

Olan Yine Voyager Digital’e Oldu: İşlemler Askıya Alındı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Bilindiği üzere kripto para kredi şirketi olarak tanınan Voyager Digital‘in 1 milyar dolar karşılığında Binance US’e satılması için işlemler yürütülüyordu. Elde edilen bilgilere göre satış işlemleri ABD Mahkemesinin kararıyla askıya alındı.

CFTC’nin Binance ‘a dava açması sebebiyle son dönemlerde devamlı olarak gündemi meşgul eden Voyager’in başı dertte. İflas bayrağını çeken kripto kredi şirketi Voyager, kelimenin tam manasıyla bir türlü satılamıyor.

Daha öncesinde de çeşitli aksaklıklar nedeniyle FTC’e satışı gerçekleştirilemeyen Voyager, şimdi de Binancce US’e satışıyla alakalı sorunlar yaşıyor. Binance’e açılan davaların sonucunda Voyager Digital satışının da askıya alındığı açıklandı.

 Voyager Digital Satışı Yine Durduruldu

 Voyager Digital Satışı Yine Durduruldu
 Voyager Digital Satışı Yine Durduruldu

ABD’nin en önemli düzenleyicilerinden olan CFTC, yaptığı bir açıklamayla Binance dava acıktığını duyurdu. Söz konusu bu dava bütün kripto piyasalarını etkilemiş durumda.

Çöküş yaşayan kripto kredi kuruluşu Voyager’ın da binance US’e satılmasına karar verilmişti. Söz konusu satışın gerçekleştirilmesine onay veren yargıç, verdiği bu kararının Voyager mağduriyetini gidermek adına önemli olduğuna dikkat çekti. Fakat CFTC’nin Binance’e açtığı dava nedeniyle şirketin satışı bir kez daha askıya alındı.

Son olarak, kripto kredi şirketinin Binance US’e 1 milyar dolar karşılığında satılması, ABD hükümetinin acil durdurma talebine takıldı. Hükümetin bu talebi sonrasında federal bir yargıç da satış işlemlerinin askıya alınmasına karar verdi. Acil durdurma kararı 27 Mart Pazartesi günü (dün) New York ABD Bölge Mahkemesi Yargıcı Jennifer Rearden tarafından verildi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir