Bitcoin Ajandası

OP Coin O Aciklamadan Sonra Yonunu Yukariya Cevirdi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. OP Coin, O Açıklamadan Sonra Yönünü Yukarıya Çevirdi!

OP Coin, O Açıklamadan Sonra Yönünü Yukarıya Çevirdi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Optimism’in kripto para birimi olan OP Coin, Coinbase tarafından yapılan açıklama sonrasında yükseliş trendi yakaladı.

Coinbase’in yaptığı Base açıklaması sonrasında Optimism Token, Coinmarketcap verilerine göre son 24 saatte yaklaşık yüzde 12 oranında değer artışı kaydetti.

OP Coin Yükseliş Trendi Yakaladı

OP Coin Yukselis Trendi Yakaladi
OP Coin Yükseliş Trendi Yakaladı

Dünyanın en önemli kripto para borsalarından biri olan Coinbase’in duyurduğu Layer2 Base projesi, Optimism ağı üzerine kurulacak. OP Coin fiyatı, borsanın Layer2 ağını OP Stack üzerine inşa edeceğini ve yazılımın çekirdek geliştiricisinin mevcut olacağını açıklamasının ardından yukarı yönlü bir hareket izlemeye başladı.

Elde edilen verilere göre OP fiyatı, yapılan açıklama sonrasında yüzde 6,7 oranında değer kazanarak 3 doların üstünde seyretmeye başladı. Son 24 saatte neredeyse yüzde 12 değer kazanan yerel token, haberin yazıldığı esnada (24 Şubat 2023) 3,09 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Güvenli Bir Platform Hedefleniyor

Dünyaca ünlü kripto para borsası Coinbase, dün yeni Ethereum Layer2 ağının testnet versiyonu olarak nitelendirilen Base projesinin tanıtımını gerçekleştirdi. Base’in testnet versiyonu ana Ethereum üzerinde faaliyet gösterebilecek şekilde tasarlandı. Söz konusu bu proje, Optimism’in açık kaynaklı OP Stack’i üzerine kurulurken, elde edilen bilgilere göre Coinbase aynı zamanda OP Stack’in çekirdek geliştiricisi olarak Optimism’e dahil olacak.

Coinbase’in kıdemli mühendislik direktörü Jesse Pollack konuyla alakalı olarak bazı açıklamalarda bulundu. Pollack açıklamalarında, platformla iş birliği yaparak ve Op Stack’i oluşturarak borsanın Base ve OP ağında faaliyet gösteren diğer zincirleri ucuz, merkeziyetsiz ve güvenli hale getirmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir