Bitcoin Ajandası

OpenSea NFT'sini Kaybeden Kullanıcıya 1 Milyon Dolarlık Dava Açtı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. OpenSea NFT’sini Kaybeden Kullanıcıya 1 Milyon Dolarlık Dava Açtı!

OpenSea NFT’sini Kaybeden Kullanıcıya 1 Milyon Dolarlık Dava Açtı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

OpenSea NFT draması tartışmalara yol açmaya devam ediyor ve birçok NFT sahibi büyük kayıplarını alsa da kurbanlardan biri buna yetti ve davasını mahkemeye taşımaya karar verdi.

Bir OpenSea NFT koleksiyoncusu olan Timothy McKimmy, platformda kötü niyetli bir saldırı olarak nitelendirdiği şey nedeniyle Bored Ape Yacht Club NFT’sini kaybettikten sonra NFT pazarı OpenSea’ye dava açtı. bitcoinajandasi.com olarak detaylara bakalım.

OpenSea NFT’sini Kaybeden Kullanıcıya Nasıl Kaybetti?

OpenSea NFT'sini Kaybeden Kullanıcıya Nasıl Kaybetti?
OpenSea NFT’sini Kaybeden Kullanıcıya Nasıl Kaybetti?

7 Şubat 2022’de veya civarında, OpenSea’de McKimmy takma adını kullanan Thimothy McKimmy tarafından açıklandığı gibi, bir bilgisayar korsanı cüzdanına yasa dışı bir şekilde erişmek ve Bored Ape Yacht Club NFT’sini 0,01 WETH karşılığında üçüncü bir tarafa satmak için bir güvenlik açığından yararlandı.

21 Şubat 2022 itibariyle Ether’in fiyatı dikkate alındığında, McKimmy’nin NFT’sinin satış fiyatı 25,73 dolar civarında olacak ve OpenSea’nin verilerine göre, koleksiyon için taban fiyat 91,9 ETH olduğu düşünüldüğünde token’ı dağıtmaya neredeyse eşdeğer.

NFT’ler benzersiz jetonlar olduğundan, tüm jetonlar için, ETH veya BTC gibi değiştirilebilir jetonların değerinin belirlendiği şekilde bir fiyat belirlemenin bir yolu yoktur. Taban fiyat, satıcıların belirli bir zamanda jetonları için kabul etmeye istekli oldukları minimum fiyatı belirtmek için vardır. Başka bir deyişle, en ucuz Bored Ape şu anda 91,9 ETH veya 236 bin dolara mal oluyor.

Aslında, şu anda, McKimmy’nin kayıp Maymun’u şimdi 225 ETH veya OpenSea’de 607K $ karşılığında satılıyor ve McKimmy’nin davasında dediği gibi, mevcut sahibi ona Maymununu geri vermeyi reddetti.

OpenSea ve Kimlik Avı Saldırıları

Cryptopotato’nun daha önce bildirdiği gibi, birkaç gün önce bir grup OpenSea kullanıcısı, büyük bir oltalama saldırısına kurban gittikten sonra tokenlerini kaybettiklerini bildirmeye başladı.

Saldırgan, dolandırıcılığını başlatmak için kritik bir andan yararlandı. OpenSea, kullanıcıları önceki kötü niyetli uygulamalardan korumak için akıllı sözleşmesini tam olarak güncelliyordu. OpenSea, güncellemeyi gerçekleştirmek için kullanıcılarına resmi e-postalar göndererek yeni sözleşmenin yürütülmesine izin vermelerini istiyor.

Görünüşe göre saldırgan, bazı kullanıcıları kandırarak cüzdanlarının kontrolünü ona veren kötü amaçlı bir kodu imzalamaları için fırsat kollamış ve McKimmy’nin değerli Ape’i bu şekilde 20 dolara el değiştirmiş.

McKimmy, OpenSea’nin “güvenlik ihlallerini önlemek, tanımlamak, tespit etmek, yanıt vermek, hafifletmek, kontrol altına almak ve/veya düzeltmek için politika ve prosedürleri uygulamada (başarısız)” olduğunu ve “Sıkılmış Maymun’un değerlendirilmesi ve 1.000.000 doların üzerindeki maddi zararlar.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir