Bitcoin Ajandası

Dev Oyun Geliştiricisinden Web3 ve Kripto Hamlesi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Dev Oyun Geliştiricisinden Web3 ve Kripto Hamlesi!

Dev Oyun Geliştiricisinden Web3 ve Kripto Hamlesi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

3D oyun alanları yaratma konusunda sektörün öncü isimlerinden olan Unity, satış mağazası Asset Store’a “merkeziyetsizlik” kategorisi dahil etti. Bu sayede geliştiriciler yarattıkları yeni oyunlarda ekleyebilecekleri Web3 araç ve protokollerini bu kategori üzerinden takip edebilecek.

Web3 ve Kripto Hamlesi Geliştiricileri Heyecanlandırdı

Web3 ve Kripto Hamlesi Geliştiricileri Heyecanlandırdı
Web3 ve Kripto Hamlesi Geliştiricileri Heyecanlandırdı

Geliştiricilerin kullanımı açısından ilgili kategoride 13 farklı proje sergilenirken, bu projeler arasında sektörün en bilindik protokollerinden olan Algorand, Solana, Tezos, Dapper Labs, Aptos Labs ve ConsenSys ürünleri olan Metamask ile Infura yer alıyor.

Unity şirketinin kripto ve Web 3 oyun araçlarına yönelik attığı bu pozitif adım, blockchain tabanlı oyunların geleceği açısından kritik bir öneme sahip. Bilindiği üzere bu projelerin en önemlilerinden olan SandBox, Dogami ve Decentraland de Unity yazılımlarından faydalanılarak tasarlanmış olan projelerdi.

Geliştiricileri Projeleri Oylayabilecek

Gerçekleştirdiği bu hamleyle alakalı önemli açıklamalarda bulunan Unity, aynı zamanda şirketin güvenilir, legal, projesi düzenli olarak geliştirilen ve kamu tarafından benimsenen Web 3 araçlarını kaydedeceğini de belirtti.

Unity’nin online mağazası Asset Stroe aracılığıyla yeni oyun projelerine ilave edilebilecek olan kripto araçları, üçüncü taraf internet sitelerine ihtiyaç duyulmaksızın doğrudan oyunlara entegre edilebilecek. Proje geliştiricileri aynı zamanda araçlara 1 ila 5 arasında yıldız notu da verebilecek. Böylelikle projelerle alakalı değerlendirmelerde bulunarak diğerleri açısından bir fikir oluşturabilecek.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir