Bitcoin Ajandası

Binance Singapur’da Özel Borsadan Hisse Satın Alımı Gerçekleştirdi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Binance Singapur’da Özel Borsadan Hisse Satın Alımı Gerçekleştirdi!

Binance Singapur’da Özel Borsadan Hisse Satın Alımı Gerçekleştirdi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Binance, Singapur’da özel borsadan hisse satın alımı gerçekleştirdi. Hg Exchange adlı özel bir menkul kıymet borsasının %18’lik bir hissesini satın alacağını açıkladı. Açıklama sonrasında ise Binance’in Singapur’daki koluna Binance Asya Hizmetleri şirketi tarafından yapılacak.

Dünyanın en kapsamlı alanında en büyük borsası Binance, kripto para merkezi alanında ilerleyen ancak uzun bir lisans sürecinde olan Singapur’daki yatırımlarına devam ediyor. Borsanın ülkede olan kurumu olan Binance Asya Hizmetleri (Binance Asia Services) adlı şirketlerinde, Hg Exchange’in %18’lik hissesinin satışını yapacağını açıkladı.

Özel Borsadan Hisse Satın Alımı

Özel Borsadan Hisse Satın Alımı
Özel Borsadan Hisse Satın Alımı

Singapur merkezi bulunan ve Ziliqa blok zincirinde üst seviyelerde inşa edilmiş olan Hg Exchange (HGX) bir özel menkul kıymet borsası ve özel şirketlerin token’laştırılmış hisselerini satışa çıkıyor. Bu tür hisselerin yanında HGX; emlak, şarap ve sanat eserleri gibi alternatif varlıkların da işlemlerine ekstra izin veriyor.

Binance’in Singapur bölümünde Ağustos ayı içerisinde CEO olarak devreye girdi ve Singapur Para Otoritesi’nde 13 yıl kurumsal finans direktörü olan Richard Teng, konuyla açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

“Kripto para endüstrisi ve geleneksel finans ürünleri birleşmeye devam ediyor. HGX ile biraraya gelmemiz sayesinde blok zinciri teknolojisinin desteklediği ürün ve hizmetler sunumumuzu daha da geliştirmek istiyoruz.”

2019 Yılında Singapur Merkezli Üç Şirket

Singapur Para Otoritesi tarafından lisans verilmiş olan bir şirket konumunda bulunan HGX, aynı zamanda “tanınmış piyasa operatörü” (RMO) lisansına da sahip… RMO lisansında ise dijital varlıklar üstünden token’ların veya menkul kıymetlerin işlemine izin verdi.

2019 yılı içerisinde de Singapur merkezli üç şirketi olan PhillipCapital, PrimePartners ve Fundnel tarafından kurulumu gerçekleşen HGX’in %18’lik hissesi için ne kadarlık ödeme yapılacağı konusunda ise herhangi bir bilgi alınmadı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir