Bitcoin Ajandası

2023 Bittorrent Yorumları ve Gelecek Tahminleri
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. 2023 Bittorrent Yorumları ve Gelecek Tahminleri

2023 Bittorrent Yorumları ve Gelecek Tahminleri

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Kripto para piyasasında BTT olarak da bilinen Bittorent, son günlerin en popüler yatırım araçları arasında yer alıyor. Bittorrent, Tron coin uzantısına sahip olan bir dosya paylaşım projesi olarak biliniyor. Geçmişin teknolojisinin bugününkiyle harmanlandığı bu projede, Bittorrent Coin’in sayısı 100 milyonu aşmış durumda. Sayının bu denli çok olmasının en önemli nedeni olarak bu projenin dosya paylaşım sürelerini minimuma düşürmesi ve bu işlemi daha verimli hale getirmeye olanak sağlaması gibi özellikleri gösteriliyor. Dolayısıyla kripto piyasasında bu gibi özelliklere sahip olan bir coin olarak Bittorrent yorum ve analizleri de merak ediliyor.

Bittorrent Yorumu ve Geleceği

Bittorrent Yorumu ve Geleceği
Bittorrent Yorumu ve Geleceği

Kripto borsasının en önemli analistleri Bittorrent geleceği konusunda hem fikir gibi görünüyor. Uzmanların Bittorrent yorumları bu yıl için coinin 0.01 dolar seviyesine kadar çıkacağı yönünde seyrediyor. Özel bir proje ile piyasaya sürülen coin hakkında bu kadar olumlu Bittorrent yorumlarının yapılmasının en önemli nedeni ise projenin dünyayı daha küçük ve kolay hale getirmeyi amaçlaması olarak gösteriliyor.

Özel token olarak piyasaya sürülen Bittorrent’in asıl amacı, herhangi bir dosyaya binlerce parçaya ayırarak orijinal halini olabildiğince hızlı bir şekilde alıcısına ulaştırmaktır. Bu amaç doğrultusunda yürütülen Bittorrent projesi sayesinde ağlar arası dosya aktarımı son derece basit, hızlı ve güvenilir bir hal alıyor. Üstelik bu nedenle piyasada son derece popüler hal almaya başlaması ve bu proje aracılığıyla dosya paylaşımının oldukça artması, Bittorrent Coin’i ön plana çıkarıyor.

Sahip olduğu özellikleri ve işlevleri sayesinde kripto borsasında da dikkat çekmeyi başaran bu coin, Bittorrent geleceği ve Bittorrent yorumları konusunda merak uyandırıyor. İş yükünü hafifleten ve zamandan tasarruf etmeyi sağlayan Bittorrent ile alakalı bir çok analist, geleceğinin parlak olduğunu ifade ediyor.

BitTorrent Coin Fiyat Tahmini

Bittorrent coin yorum ve geleceği, piyasayla yakından ilgilenen pek çok kişinin merak ettiği bir konudur.  Piyasaya sürüldüğü ilk günlerde rekor kabul edilebilecek kadar değer kazanan Bittorrent Coin, yatırımcılarının güvenini ve beğenisini kazanmayı başardı. Fakat kripto piyasasının genel seyrine kapılarak parametrelere ayak uyduramayan BTT coin, aşağı yönde seyir izlemeye başladı. Devam eden süreçte yaklaşık yüzde 70’lik bir değer kaybı yaşadığı kayda geçerken, yeniden yukarı yönlü seyir izleyebilmek adına yeni güncellemelerden destek almaya çalıştı. Fakat çabası yeterli gelmeyince değer kaybıyla beraber büyük ölçüde yatırımcı kaybı da yaşadı.

BTT coin’in yatırımcı kaybetmesi, düşüş ivmesinin daha da artmasına neden olurken, sadık yatırımcıların kaybı da paralel olarak arttı. Yatırımcılardan bazıları borçlanarak Bittorent Coin satın aldığından bahsederken, bazıları ise yaşanan bu düşüşün tamamen üretici ile alakalı olduğunu savunuyor. Bittorrent yatırımcılarına tarafından bu durum tümüyle olumsuz olarak değerlendiriliyor. Ancak bazı uzmanlara göre Bittorrent Coin’in yakın zamanda piyasada hareketliliğe neden olacak. Uzmanların Bittorrent yorumları iki farklı görüş üzerine olurken, kimileri interneti daha işlevsel bir hale getirecek olan bu coinin gelecek vaat ettiğini düşünüyor. 

BitTorrent Coin Geleceği 2023

Diğer pek çok kripto parada olduğu gibi Bittorrent’te de gelecek konusunda kesin kanılarda bulunabilmek mümkün değildir. Teknik analiz ve Bittorrent yorumlarına bakarak bir tahminde bulunmak gerekirse; 2023 yılında coinin değerinin 0,0075 dolar seviyesini görmesi bekleniyor. Cari dönemin sonunda beklenen minimum yükseliş 0,0075 dolar olarak öngörülüyor.

BitTorrent Coin Geleceği 2024

Uzmanların analizlerine göre 2 yıl sonrasında Bittorrent coin’in düzelme hamleleri yapması bekleniyor. Bu durumda uzmanların Bittorrent yorum 2024 yılı için 0,005 dolar civarında olacağı yönünde seyrediyor.

BitTorrent Coin Geleceği 2025

Piyasaya giriş yaptığı günden bugüne kadar olan grafiğine baktığımızda bu özel token coininin 2025 yılında yeniden artış göstereceği öngörülüyor. Zaman zaman dalgalanmalarını görebileceğimiz Bittorrent Coin’in 2025 yılında 0,0062 seviyesine yükseleceği düşünülüyor.

BitTorrent Coin Geleceği 2030

2025 yılından sonra da yukarı yönlü seyrini sürdürmesi beklenen Bittorrent’in 2023 yılında ne olacağı da ayrı bir merak konusu olarak karşımıza çıkıyor. Uzmanların yorumlarına göre Bittorrent Coin’in önümüzdeki 8 yıl boyunca zaman zaman değer kaybetmesi ve yeniden yükseliş göstermesi bekleniyor.  Bu doğrultuda 2030 yılı ile alakalı Bittorrent yorum ve analizleri 0,0045 dolar olması yönünde seyrediyor. 2029 yılında 0,022 dolara kadar gerileyecek olan bu coinin, 2030 yılında büyük oranda yükseliş göstereceği düşünülüyor.

Bittorrent (Btt Coin) En Yüksek Seviyede Ne Kadar Oldu?

Son günlerde yatırımcıların dikkatini çeken Bittorrent ile alakalı pek çok farklı konu merak ediliyor. Bu konulardan biri de Bittorrent’in şimdiye kadar gördüğü en yüksek seviyenin ne olduğu konusudur. 2019 yılında piyasaya sürülen bu coinin o tarihten bugüne en yüksek değeri 0,19 dolar olarak kayıtlara geçmiştir. Bittorrent coin’in bugünkü değerine baktığımızda, kırdığı bu rekordan yüzde 84 civarında değer kaybı yaşadığı görülüyor.

Ünlü Analistlerin Yorumları

Kripto para borsası ile yakından ilişkili olan pek çok analiz şirketi ve uzmanı Bittorrent yorumları ile yatırımcılara fayda sağlayabiliyor. Sektörün en önemli kuruluşlarının Bittorent yorumları ise ayrıca merak ediliyor. Bu şirketlerden bazılarının yorumlarına şu şekilde örnek gösterebiliriz:

Kaleo

Dünyaca ünlü kripto analisti Kaleo, bu yıl BTT coin’in adının piyasalarda ön plana çıkacağını savunuyor. 2021’in son günlerinde yaşadığı düşüş ile yatırımcısını hayal kırıklığına uğratan bu coinin, yaşadığı dalgalanmaların normal olduğunu söylüyor.

WalletInvestor

Kripto para konusunda nokta atışı yorumlar yapan şirket WalletInvestor, BTT Coin’in bu yıl içerisinde değer kazanacağını söylüyor. Bittorrent yorum ve analizlerinde coinin 0,01 dolar seviyesine ulaşacağından bahseden şirket analistleri, bu gelişmenin yılın ilk yarısında yaşanacağını öngörüyor.

Credible Crypto

Görüşlerine önem verilen analiz şirketlerinden Credible Crypto, bu yıl için BTT Coin’in görebileceği değerin 0,1 dolar civarında olduğunu dile getiriyor. Dalgalanmaların süreceği beklentisinde olan şirket analistleri, pozitif bir yaklaşımla 2024 yılında Bittorrent Coin’in büyük bir rekora imza atarak 1 dolar seviyesine yükseleceğini öngörüyor.

CryptoInfoBase

2023 yılında rekor seviyelere ulaşması beklenen Bittorrent Coin, yılın ikinci 6 ayında 0,01 dolar seviyesinden işlem göreceği düşünülüyor. Öte yandan önümüzdeki 5 yıllık geleceği için de olumlu yorumlarda bulunan şirket analistleri, bu süreçte BTT Coin değerinin 1 dolara ulaşacağını ve sadık yatırımcısını memnun edeceğini söylüyor.

Bittorent Coin Nedir?

Bittorent Coin Nedir?
Bittorent Coin Nedir?

Bittorrent Coin, kripto para piyasasında BTT Coin ya da BTTC gibi isimlerle de bilinir. Herhangi bir merkeze bağlı kalmadan çeşitli kurallar ile çalışan bu özel token, kullanıcılarının interneti daha verimli ve hızlı kullanması gibi bir amaç doğrultusunda geliştirilen bir projedir.

Bittorrent Coin’in çalışma şekli; hacmi ve boyutu büyük olan dosyaları binlerce parçaya ayırarak ağ üzerinden ilgili alıcılarına iletmek üzerinedir. Bu sistem sayesinde dosyayı indiren her bir kullanıcı, otomatik olarak bu sisteme dahil olur.

İlk olarak 2001 yılında geliştirilen ve eşler arası dosya aktarımı sağlayan proje Bittorrent’le çalışan BTT, dosyaların minimum sürede aktarılması için kullanılabiliyor. Bu durumda dosyanın son derece hızlı indirilmesini sağlayan bu proje, 2018 yılında block zincir platformu Tron’un bünyesine geçti.  Bu sayede 2019 yılında borsada yerini alan kripto para tokeni, günümüzde kendi ağı üzerindeki TRC-10 standardını kullanıyor. Konu ile alakalı olarak şirket yetkililerinin açıklamalarına göre Bittorrent Coin, günümüz dünyasında “En büyük merkezsiz P2P işlem protokolü” unvanı taşıyor. 

BitTorrent Kurucusu Kim?

Geleceği aydınlık olan kripto para birimlerinden Bittorrent, David Harrison ve Brad Cohen tarafından geliştirilmiştir. 2004 yılında şirket haline gelen Bittorrent, 14 sene boyunca çalışmalarını sürdürmüş, 2018 yılında ise kripto para ekosisteminin en önemli isimlerinden Justin Sun’in şirketi Tron bünyesine dahil olmuştur.

BTT İlk Çıktığında Ne Kadardı?

Bittorrent yorum araştırmalarında bulunan birçok tüketici, BTT’nin piyasaya sürüldüğü ilk günlerde ne kadar olduğunu da merak ediyor. 2019 yılında borsada işlem görmeye başlayan BTT Coin’in bu süreçteki değeri 0,0003 dolar civarındaydı.

Bittorrent Ağı Güvenli mi?

İnternet kullanımının işlevselliğini artırmak, dosyaları çok daha güvenli ve hızlı bir şekilde aktarabilmek gibi önemli faydalar sağlayan Bittorrent’in güvenli bir ağ olup olmadığı son derece önemli bir konudur. Block zincir ağları arasında güvenilir bir platform olduğu bilinen bu platform, kullanıcılarının hem zaman tasarrufu elde etmesini hem de herhangi bir merkeze ihtiyaç olmadan işlemlerini gerçekleştirebilmelerini sağlıyor. Platform konuyla alakalı olarak yaptığı açıklamada kullanıcılarının güvenliğini sağlamak adına en üst düzey güvenlik önlemlerinin mevcut olduğunu söylüyor. Buna rağmen kripto para borsası doğası gereği büyük risk taşıdığından dikkatli olunması gerekiyor.

Şirket kullanıcılarını, kötü amaç güden yazılım ya da bunun gibi mağduriyet durumlarına karşı kendilerini koruyabilmeleri adına biyometrik doğrulama ve bunun gibi güvenlik katmanlarını kullanmalarını öneriyor. 

Bittorrent Coin Neden Farklı?

Bittorrent Coin’i diğer kripto para birimlerinden ayıran en önemli özelliği, sahip olduğu ağın dünya üzerindeki en hızlı merkezsiz P2P protokolü olmasıdır. Bu özelliği ile diğer kripto paralardan bir adım öndedir.

Bunun yanı sıra Bittorrent tokenin amacı, eğlence sektöründeki mevcut yapıyı ve kullanıcısının içeriklerini dağınıklaştırmaktır. Projenin ilk geliştiricisi Bram Cohen, ağ kullanıcılarının doğrudan eşler arası içerik dağıtımını yararlı bulmuş, bu doğrultuda maliyetli ve gereksiz dağıtım ağlarını etkisiz hale getirmeyi amaçlamıştı.

2018 yılında Tron’a satılan Bittorrent, bu çatı altında kullanıcılarına merkezi olmayan çözümler geliştirerek yatırımcı açısından dikkat çekici hale geldi. Böylelikle alanında daha fazla kullanıcıya da erişim sağlamış oldu.

Tron’dan sonra sahip olduğu özelliklerine bir yenisini daha ekleyen Bittorrent, işlemlerde gerek duyulan BTT tokenin dahil olduğu Bittorrent Speed seçeneği de sunuyor. Ayrıca platform, Premium seçeneği ile kullanıcılarına reklamsız arama ve VPN özelliklerini de sunuyor. 

Bittorrent Coin Anlaşmaları

Bittorrent Coin’in yapmış olduğu anlaşmalar konusunda resmi bir bilgi ne yazık ki bulunmuyor. Fakat piyasadaki Bittorrent yorum ve söylentilerine göre şirket geçtiğimiz yıl pek çok önemli isimler anlaşma masasına oturmuş. Konu ile alakalı olarak yapılan Bittorrent coin yorumlarında dünyaca ünlü dijital yayın platformu Netflix ve Amazon Prime gibi isimlerle anlaşma sağlanacağı ifade ediliyor.

Bittorrent’in anlaşma yaptığı bu isimler yalnızca bir söylentiden ibarettir. Şirketin söz konusu isimlerle resmi anlaşma sağlayıp sağlamadığı önümüzdeki günlerde netlik kazanacak. Ayrıca yıl içerisinde anlaşma sağlanacak yeni isimler de yine merak edilen ayrı bir konu. Yaşanan ve yaşanacak olan bu gibi gelişmelerin Bittorrent değerine olumlu yönde yansıyacağı düşünülüyor. 

Bittorrent Coin Hangi Ülkenin?

Potansiyel yatırımcıların radarına giren Bittorrent ile alakalı “Hangi ülkenin?” sorusu da yine en çok araştırılan konulardan bir diğeridir. Bu sorunun cevabı son derece basittir. 2018 yılında sahibi Justin Sun olan Tron’a satılmıştı. Her ne kadar BTT’nin herhangi bir merkezi olmadığından bahsedilse de, Tron’un sahibi Justin Sun Çinli bir iş adamı olduğundan, Bittorrent yorumlarına göre BTT coin’in Çin’e ait olduğunu söyleyebiliriz.

Bittorrent Yatırım Yapılır mı?

Bittorent yorum ve analizlerinde pek çok uzman bu konuda ihtilafa düşmüştür. Uzmanların bazıları “Bittorrent geleceği aydınlık bir yatırım aracıdır.” diyerek olumlu yorumlamalarda bulunuyor. Fakat bazıları ise sık sık dalgalı bir seyir izleyip değer kaybı yaşadığından uygun bir yatırım aracı olmadığını düşünüyor. Dolayısıyla konu hakkında kesin bir kanıdan bahsetmek doğru değildir. Her ne olursa olsun, kripto para borsası yatırımlarının her an risk taşıdığını da unutmamak gerekir.

Bittorrent (BTT) Coin Hangi Borsalardan Nasıl Alınır?

Bittorrent (BTT) Coin Hangi Borsalardan Nasıl Alınır?
Bittorrent (BTT) Coin Hangi Borsalardan Nasıl Alınır?

Kripto para birimlerinin genelinde olduğu gibi Bittorrent de pek çok farklı borsada işlem görüyor. Bittorrent yorumlarına göre coin alabilmenin mümkün olduğu borsalar şunlardır:

 • Binance
 • DigiFinex
 • Kucoin
 • Huobi Global
 • OKEx
 • Upbit
 • Cointiger
 • Dcoin
 • PancakeSwap (V2)

İsmi geçen borsalar, Bittorrent Coin’in en çok işlem gördüğü piyasalar arasında yer alıyor. Ayrıca Btc Turk ve Paribu gibi yerli borsalardan da Bittorrent Coin alabilmek mümkündür.

BitTorrent Coin Grafik

Bittorrent yorumları ile alakalı olarak merak edilen bir diğer konu da grafiğidir. Piyasada işlem görmeye başladığı ilk zamanlarda büyük bir yükseliş göstererek dikkat çeken Bittorrent Coin, 2019’dan bu yana çalkantılı bir grafik çiziyor. Son günlerde ise grafiğinde yeşil çizgilere yer veren bu Coin her ne kadar dalgalanmalarını sürdürse de, önümüzdeki günlerde yatırımcısını hoşnut edecek gibi görünüyor.

BitTorrent Coin Fiyatı

 Bittorrent geleceğine yönelik olarak fiyat tahminleri yatırıcılar nezdinde son derece önemli bir konudur. Dolayısıyla Bittorrent yorumlarında fiyat tahminlerine öncelik tanıyan tüketiciler, grafik incelemesine ve uzman yorumlarına ehemmiyet gösteriyor.

Bittorrent yorum ve analizlerine bakarak BTT Coin’in gelecekteki fiyat tahminleri hakkında net bilgilerden bahsetmek ne yazık ki doğru değildir. Çalkantılı bir piyasa olması sebebiyle kripto para borsası hakkında yalnızca tahminlerden bahsedebiliyoruz. Buna göre uzmanların Bittorrent yorum ve analizlerinde coin fiyatının önümüzdeki günlerde artış göstereceği düşünülüyor. Buna rağmen yatırımcıların kripto borsası doğasını göz önünde bulundurarak hamle yapması da uzman önerileri arasına yer alıyor.

Bittorent hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilmek için https://bitcoinajandasi.com/bittorrent-btt-nedir/ yazımızdan faydalanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir