Bitcoin Ajandası

Paribu'ya Nasıl Üye Olunur? Paribu'da Yapılabilecek İşlemler
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Paribu’ya Nasıl Üye Olunur? Paribu’da Yapılabilecek İşlemler

Paribu’ya Nasıl Üye Olunur? Paribu’da Yapılabilecek İşlemler

Berkay Güzelsoy Berkay Güzelsoy -
17 0

Kripto paraların geliştirilmesi ve piyasaya sürülmesi ile birlikte, bu dijital paralar ile işlem yapılabilmesi için kripto para borsalarının geliştirilmesi sağlanmıştır. Aynı kripto paralarda olduğu gibi, borsa platformlarında da birçok farklı seçenek söz konusudur. Elbette ki, her kripto para borsası platformu aynı özellikleri taşımamaktadır. Aynı amaç ile kullanılıyor olsalar bile, kripto para borsalarında gerçekleştirilecek işlemler farklılık gösterebilmektedir. Bunun yanı sıra, çeşitli güvenlik önlemlerine sahip ve herhangi bir risk oluşturmayan bir platformun seçimi de oldukça önemlidir.

[powerkit_toc title=”Bu içerikte neler var?” depth=”2″ min_count=”2″ min_characters=”1000″]

Dijital para olarak isimlendirilen kripto paraların, geleneksel yöntemlerden farklı bir yatırım aracı olarak geliştirilmesi ve piyasaya sürülmesi büyük bir yankı uyandırmıştır. İlk kripto para olan bitcoinin geliştirilmesinin ve kısa bir zamanda geniş bir kullanıcı kitlesine yayılması ile birlikte, başka birçok kripto paranın da geliştirilmesi sağlanmıştır. Bilindiği gibi, kripto paralar ile işlem yapılabilmesi için kripto para borsası platformlarında yer almak gerekmektedir. 

Kripto para borsası platformları da kripto paralar gibi çeşitliliğe sahiptir. Ayrıca bu kripto para borsası platformlarının seçiminde sunulan avantajlı hizmetlerin yanında, güvenlik önemleri de oldukça önemlidir. Bitlo, kripto para borsası platformları içinde en sık tercih edilen platformlardan biridir. Birçok farklı kripto para ile işlem yapılma imkânı sunmaktadır. İşlem hızı ve sunulan güvenlik hizmetleri oldukça iyidir. Birçok farklı işlemin gerçekleştirilmesi için de seçenekler mevcuttur.

2017 yılında kullanıma sunulan Paribu, kullanıcıların hızlı ve kolay bir şekilde kripto paralar ile işlem yapmasına olanak sağlayan bir platformdur. Paribu aracılığı ile bitcoin de dahil olmak üzere 22 adet kripto para birimi ile işlem yapılabilmektedir. Paribu, kullanıcılara günün her zaman diliminde ve saatinde kripto para işlemi ve Türk Lirası çekme işlemi için imkan sunmaktadır.

Paribu’ya Üyelik İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

paribu uyelik
Paribu’ya Üyelik İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Paribu’ya üye olmak için, internet sitesi aracılığı ile sistem üzerinden yeni üyelik oluşturulmaktadır. Gerekli üyelik bilgilerinin sisteme girilmesinin ardından, kullanıcının kayıt esnasında girdiği e-posta adresine bir aktif etme maili gönderilmektedir. Kullanıcılar e-posta adresine gelen bu aktivasyon maili ile hesaplarını aktif ederek kullanabilmektedir. Kayıt işlemi gerçekleştirilirken kimlik bilgilerinin eksiksiz ve doğru olarak girilmesi gerekmektedir.

Diğer kripto para borsası platformlarında da olduğu gibi, Paribu için de ikili doğrulama sistemi mevcuttur. Bu durum kullanıcıların çok daha güvenli bir biçimde işlem yapmalarını sağlamaktadır. Kişilerin Paribu hesabı oluşturmalarından sonran, onaylı bir hesap kullanabilmeleri için kimlik onayı kısmında yer alan bilgilerin doğrulanması gerekmektedir. Kullanıcıların girdiği bilgilerin doğruluğunun tespiti 1 dakikadan kısa bir zaman dilimi içinde gerçekleştirilmektedir.

Bu işlemden sonra güvenlik sekmesinde yer alan güvenlik ayarlarının kontrol edilerek tamamlanması gerekmektedir. Bu kısımda, mail adresinin doğrulanmasına yönelim bir bölüm bulunmaktadır. Buraya tıklandığında, mail adresinin doğrulanması için bir e-postası gönderilmektedir. Bahsi geçen e-postadaki bağlantının tıklanmasının ardından mail adresinin doğrulanması işlemi tamamlanmaktadır. Bunun yanında iki aşamalı güvenlik önlemi olarak SMS yolu yerine başka bir yöntem de mevcuttur. Kullanıcıların Paribu hesaplarında, mobil cihazlarına yükledikleri Google Authenticator uygulaması ile de güvenlik işlemlerini sağlamaları mümkündür. Burada tek kullanımlık şifreler kullanılmaktadır.

Paribu İle Gerçekleştirilebilecek İşlemler Nelerdir?

Paribu, hızlı işlem ve yüksek hacme sahip olması durumu ile, kripto paralar ile işlem yapılması açısından oldukça sık tercih edilen bir platformdur. Ayrıca sistemde oluşan problemlerin çözümlerine yönelik gerçekleştirilen işlemler de oldukça hızlı bir şekilde uygulanmaktadır.

Paribu aracılığı ile gerçekleştirilen kripto para çekme işlemlerinin hiç birimde transfer ücreti alınmamaktadır. Gerçekleştirilen kripto para çekme işlemlerin blok ağı transfer masrafları, kullanıcılar yerine Paribu tarafından karşılanmaktadır. Bitcoinin blok ağı içinde gönderimi ve transfer işlem ücreti gönderilen bitcoin miktarına göre değişmeksizin sabit olarak belirlenmiştir. Bu da her bir işlem için 0.0005 BTC’dir. Paribu aracılığı ile kripto para yatırma işlemlerinde ise herhangi bir alt limit bulunmamaktadır. Kullanıcılar diledikleri miktarlarda kripto para yatırabilmektedirler.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir