Bitcoin Ajandası

Paris Hilton NFT Platformu Origyn’in Yatırım Turuna Katıldı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Paris Hilton NFT Platformu Origyn’in Yatırım Turuna Katıldı!

Paris Hilton NFT Platformu Origyn’in Yatırım Turuna Katıldı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Hedge fon yöneticisi ve yatırımcısı olan Bill Ackman da tura katılanlar arasında yer almaya devam ederken NFT platformu Origyn’in değerinde toplamda 300 milyon dolara çıkaran kripto yatırım şirketi Polychain Capital da turda yer aldı.

NFT platformu Origyn, Dfinity’nin İnternet Bilgisayar Projesi üzerinde çalışması ve akıllı telefon kullanıcılarının hem fiziksel hem de dijital varlıkları doğrulamasını ve tokenize etmesini sağlamak için yapay zeka kullanılmaktadır.

Paris Hilton NFT Platformu Origyn’e Katıldı!

Paris Hilton NFT Platformu Origyn’e Katıldı!
Paris Hilton NFT Platformu Origyn’e Katıldı!

Yatırım turu içerisinde toplanan para, gelecek yıllarda Origyn’in OGY tokeninin piyasa aşamasında geçiş yapılmasından önce araştırma ve geliştirmeyi finanse etmek üzere ortaya çıkacak. OGY, NFT sertifikalarından garanti ederek ve sahiplerinden platformun yönetimine katılmalarını sağlamak üzere platformun yerel hizmet tokeni olarak hizmet etmeye devam edecek.

Hilton, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“NFT’ler yenilik yapmanın, başkalarını güçlendirmenin ve sanatçıların hayranlarıyla nasıl etkileşime girdiğinin sınırlarını zorlamanın bir yolu. ORIGYN Vakfı’nın, parçası olmaktan gurur duyuyorum. Origyn, sanatçıların, yaratıcıların ve koleksiyonerlerin ellerine güç vererek bu sorumluluğu üstleniyor.”

Paris Hilton’un NFT Aşkı

Hilton’un NFT sektörü içerisine girmesi için ilk olarak geçen yıllarda, ünlü NFT müzayedelerinde evi kapsamında Cryptograph aracılığıyla bir portreyi açık artırmaya çıkardığında yola çıkmış oldu. Parça ise toplamda 40 ETH‘ye satıldı.

Satış sonrasında elde edilen gelirlerde ise savunmasız insanların beslenme ve barındırma ihtiyaçlarını gideren üç hayır kurumuna da gidiş yönlendirmesi uygulandı.

Bu yıl sonunda nisan ayı içerisinde Hilton, Nifty Gateway’de “Planet Paris” adlı bir NFT koleksiyonu başlatmak için tasarımcı Blake Kathryn ile anlaşmaya yöneldi ve anlaşma başarılı sonuçlandı. NFT, bir milyon doların üzerinde komisyon aldı.

Hilton bu sefer de geçen ay, Sotheby’s Metaverse’de küratörlüğünü yaptığı bir sanat koleksiyonunu paylaşıma aldı. Koleksiyon, NFT sanatçıları Maalavidaa, Serwah Attafuah ve Chelsea Evenstar’ın çalışmalarını içeriyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir