Bitcoin Ajandası

PayPal Coin mi Çıkıyor?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. PayPal Coin mi Çıkıyor?

PayPal Coin mi Çıkıyor?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

PayPal coin için şirketin kripto ve dijital paradan sorumlu başkan yardımcısı Jose Fernandez da Ponte önemli açıklamalar yaptı. Ponte açıklamasında “Sabit coin için araştırma yapıyoruz. Çalışmalarımızın ilerlemesi halinde elbette regülatörlerle yakın bir iş birliği içine gireceğiz.” şeklinde konuştu.

PayPal Coin Dolarla Desteklenecek

PayPal Coin Dolarla Desteklenecek
PayPal Coin Dolarla Desteklenecek

PayPal’ın sabit coin çalışması, uygulamanın geliştiricisi olarak bilinen Steve Moser’ın keşfi sonucu ortaya çıktı. Ulaşımı sağlanan gizli kod ve görüntüler, şirketin PayPal coin olarak isimlendirilen bir ürünün üstünde çalıştığı bilgini veriyor. Kodun, üretilecek coinin ABD doları ile destekleneceğine dair ipuçları bulunuyor.

PayPal sözcülerinden biri, PayPal uygulaması içinde bulunan görüntülerin ve kodun yakın bir zaman önce düzenlemesi yapılan şirket içi bir hackathondan kalma olduğunu söylemesiyse şaşırtıcı bulundu. Hackathon, mühendislerin bir araya gelerek üzerinde çalıştıkları ancak sonrasında piyasaya sürülmeme kararı alınan yeni ürünler için kullanılan bir kavram olarak biliniyor.

Mayıs ayı içinde PayPal’ın sabit coin çıkarma girişimi için Avalanche platformu geliştiricisi Ava Labs ile görüştüğü öne sürülmüştü.

PayPal, 2020 yılının sonlarında kripto para alım satım ve muhafaza hizmetine başlamıştı.

Facebook’tan Coin Girişimi

Facebook ya da yeni ismiyle Meta da birkaç ortaklık içinde Diem isminde bir sabit coin çıkarma hazırlığında bulunuyor. Bunun öncesinde şirket, dijital cüzdan Novi’yi ABD ve Guatemala ile sınırlı şekilde kullanıcılara sunmuştu.

WhatsApp, kripto parayla ödeme için pilot programını geçtiğimiz haftalarda çalıştırmaya başlamıştı. Novi ile desteklenen testlerde kripto para olarak Paxos’un Pax Dollars (USDP) sabit coini tercih ediliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir