Bitcoin Ajandası

PEPE Fiyatı Düştü, Bitcoin 26 Bin Dolara Geriledi: İşte Bu Haftanın Özeti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. PEPE Fiyatı Düştü, Bitcoin 26 Bin Dolara Geriledi: İşte Bu Haftanın Özeti!

PEPE Fiyatı Düştü, Bitcoin 26 Bin Dolara Geriledi: İşte Bu Haftanın Özeti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Bu hafta, PEPE fiyatı ATH seviyesindeyken %70 değer kaybederek ciddi bir çöküş yaşadı. Bitcoin fiyatıysa 26 bin dolara kadar gerilerken, diğer varlıklar da önemli ölçüde kan kaybetti.

Son 1 hafta içerisinde, kripto para piyasasının şimdilerde 1.150 milyar dolar olan total sermayesinden 100 milyon doları kaybettiği görüldü. Kripto paraların büyük çoğunluğu kırmızı çizgiyle işlem gördüğünden bu süreç yatırımcılar açısından pek de keyifli olmadı. Bir kez daha haftanın en sıcak haberi PEPE Coin olurken, bu kez fiyatının yükselişiyle değil düşüşüyle gündeme geldi.

Bitcoin Fiyatı Yüzde 9 Kayıp Yaşadı

Bitcoin Fiyatı Yüzde 9 Kayıp Yaşadı
Bitcoin Fiyatı Yüzde 9 Kayıp Yaşadı

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz hafta %9 oranında düşüş yaşarken, şimdilerde 26 bin 500 dolar seviyesinden işlem görüyor. Alıcılar bu süreçte herhangi bir fırsat yakalayamadı. Bununla beraber ayılar son derece acımaz olurken, geçtiğimiz hafta bu zamanlardaki 30 bin dolar testini reddetti.

Geçtiğimiz hafta cumartesi günü 29 bin dolar seviyesine çekilen lider kripto para birimi, sonrasında bu seviyenin üstüne çıkmayı başaramadı. Pazartesi akşamında 27 bin dolar seviyesindeyken, çarşamba günü açıklanan TÜFE, BTC’nin 28 bin dolar çıkması sebebiyle umut verici oldu. Fakat düzeltme anlık olarak gerçekleştiğinden umutlar da kısa sürede söndü. O günden bu yana varlık düşüş yönündeki trendini sürdürmeye devam etti. Şimdilerdeyse 26 bin 700 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Altcoinler Kan Kaybediyor

Altcoinleri incelediğimizde birçoğu kırmızı ağırlıklı bir grafik çizdiğinden durum pek de parlak görünmüyor. BNB, ETH, MATIC, SOL, DOT gibi varlıklar ciddi ölçüde kan kaybetmeye devam ediyor. Fakat tüm bu varlıkların yaşadığı kayıp, PEPE fiyatının yanında devede kulak kalıyor.

PEPE Fiyatı Ciddi Bir Kayıp Verdi

Geçtiğimiz hafta piyasaları coşturan memecoin furyası, sonunda bir çeşit zirveyi görmüş gibi görünüyor. PEPE fiyatı tarihinin en yüksek seviyesinden %70’lik kayıpla çakılmış durumda. PEPE fiyatının herhangi bir düzeltme yapıp yapmayacağı merak konusu olurken, veriler bu ihtimalin oldukça düşük olduğuna işaret ediyor.

Sonuç olarak kripto para piyasaları son haftalarda önemli bir değişim yaşadı ve iyimserlik gösteriyor. Bu durumda yaşanan düşüşlerin geçici bir düzeltme mi yoksa daha soğuk bir kışın mı yaklaşıyor merak konusu oldu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir