Bitcoin Ajandası

Perakende Devi Walmart Kripto Para ve Blok Zincir Yöneticisi Arıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Perakende Devi Walmart Kripto Para ve Blok Zincir Yöneticisi Arıyor!

Perakende Devi Walmart Kripto Para ve Blok Zincir Yöneticisi Arıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Kripto para ve blok zincir yöneticisi alanında uzman büyük Amerikan şirketi olan Walmart’da artık kendisi için yönetici alımlarına başladı.

Dün akşam saatlerinde kurumsal firma üzerinden iş ve çalışan arama platformu olan Linledin üzerinden verdiği ilan üzerine dünyaca ünlü olan Walmart şirketinin de kripto para ve blok zincir yöneticisi alanında uzman yönetici alımı yapmaya başladığı görüldü.

Tüm dünyada kripto para endüstrilerinde her geçen gün artış gören ve çok konuşulan duruma gelen özel olarak da satış alanında da etkinliğini kaybetmek istemeyen büyük şirketler kripto para ve blok zincir yöneticisi alanında Linkedin üzerinden arayışa girdi.

Dijital Para, Kripto Para ve Blok Zincir Yöneticisi

Şirketler arasına katılan Amerikan perakende ürün devi Walmart şirketin iş ilânında “dijital ve kripto para alanında ürün yöneticisi pozisyonunu dolduracak vizyoner bir lider” arandığı belirtildi:

“Seçilecek kişi, dijital para stratejisinin belirlenmesinden sorumlu olmasının yanında ürünler için yol haritasını da belirleyecektir. Dijital ve kripto paralar gibi, blok zincir ve ona bağlı teknolojilerde bir uzman olduğu için bu kişi aynı zamanda şirketin kapasitesini gözönünde bulundurarak, gelecek adına da plânlarına karar verecektir. Kripto bağlantılı yatırımlar ve kurulacak ortaklıklar da bu kişinin sorumluluğunda olacaktır.”

Dev Rakip Amazon’dan Sonra Gelen İlan

Dev Rakip Amazon’dan Sonra Gelen İlan
Dev Rakip Amazon’dan Sonra Gelen İlan

Bu konu üzerine Temmuz ayında e-Ticaret ve teknoloji devi Amazon olay yaratacak olan adımı ile web sitesinde dijital para ve blok zincir ürün yöneticisi aradığını duyuran bir iş ilanı paylaşmıştı. Bunun üzerine Walmart’ın da Amazon üzerinden iş ilanlarında birkaç haftadan sonra böyle ilan vermesi daha çok dikkat çekti ve iki şirket üzerinde perakende ürün konusunda birbirlerinin büyük rakipleri konumunda olmaları farklı bir algı yarattı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir