Bitcoin Ajandası

Piyasaların En Değerli 5 Metaverse Coini Belli Oldu! İşte O İsimler!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Piyasaların En Değerli 5 Metaverse Coini Belli Oldu! İşte O İsimler!

Piyasaların En Değerli 5 Metaverse Coini Belli Oldu! İşte O İsimler!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
33 0

Piyasalarda yüzlerce farklı metaverse coinle karşılaşabilmek mümkündür. Bu coinler arasında hangisinin gerçek anlaşma olduğunu anlayabilmek çoğu zaman güçtür. Bitcoinajandasi.com olarak mevcut piyasalarda en yüksek değere sahip olan metaverse coinleri hakkındaki detayları okuyucularımızın bilgisine sunuyoruz.

Metaverse Coinlerinin en Değerlilerinden Stacks (STX)!

Metaverse Coinlerinin en Değerlilerinden Stacks (STX)!
Metaverse Coinlerinin en Değerlilerinden Stacks (STX)!

Piyasadaki en değerli metaverse coinlerinden biri olan Stacks, 1,6 milyar dolar değerinde olmasıyla dikkat çekiyor. Bitcoin blockchainini akıllı sözleşmeler, DeFi ve NFT en yeni trendlerle bir araya getiren bu proje, pek çok alanda düzinelerce dApp içeren ilk fikir birliği algoritmasını sağlıyor.  

Theta Network (THETA)

İlk kez 2018 yılında piyasalarda yerini alan Theta Network (THETA), 2,7 milyar dolarlık piyasa değerine sahiptir. Mevcut piyasalarda başka bir benzeri olmayan bu platform, kimliği doğrulanan NFT’lerin bulunduğu bir NFT bırakma platformu olarak tanımlanır. Üstelik bu platformda Katy Perry gibi ünlülerin NFT’lerini ve The Price Is Right gibi en büyük puana sahip şovlara rastlayabilmek mümkündür.

Axie Infinity (AXS)

Piyasa değeri sıralamasında 3’üncü sırada yer alan bu sanal evren coini 2,9 milyar dolar değerine sahiptir. Kripto piyasalarının en popüler metaverse NFT tabanlı oyun platformlarından biri olmasıyla dikkat çeken bu Axie Infinity, blok zinciri oyunlarında öncü bir isim olarak tanınır. Bu oyunda yer alan bir canavar NFT toplayan oyuncuların etrafında dönerken, oyuncular AXS’lerini artırabilme, savaşa girebilme, niteliklerini yükseltebilme, görevleri yerine getirebilme hatta bunları Pazar yerlerinde takas edebilme gibi işlemler yapabilir. 

The Sandbox (SAND)

Piyasanın ikinci büyük sanal evren tokeni olarak bilinen The Sandbox (SAND), 3,3 milyar dolar değeriyle dikkatleri üzerine topluyor. Ayrıca piyasada en çok işlem gören metaverse kripto parası olarak bilinen The Sandbox’ın OpenSea’da güçlü bir koleksiyonu ve aktif bir LAND pazarı da bulunuyor.

En Değerli Coin Decentraland (MANA)

Piyasada değeri en yüksek olan metaverse coini Decentraland (MANA)’dır. Tüm metaverse kripto paraları arasında zirvenin sahibi olan bu isim, en fazla kullanıcı kitlesi ve en geniş LAND pazarına sahiptir. Tüm oyuncular için ücretsiz olan bu platform aynı zamanda kolay erişilebilir olmasıyla bilinir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir