Bitcoin Ajandası

Polkadot Fiyatında Ralli için Çok Sebep Var!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Polkadot Fiyatında Ralli için Çok Sebep Var!

Polkadot Fiyatında Ralli için Çok Sebep Var!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Başta Bitcoin olmak üzere kripto para piyasası genel itibariyle düşüş eğilimi gösteriyor. Dolayısıyla zor bir dönemden geçen kripto piyasasında birçok yatırımcı ve analist, kendi içerisinde bazı değişiklikler yapmaya çalışan Polkadot’tan çok ümitli gibi görünüyor. Polkadot fiyatının artacağını düşünen birçok analist, ralli için pek çok farklı sebebin mevcut olduğundan bahsediyor.

Polkadot Fiyatında Yükseliş Beklentisi Arttı

Polkadot Fiyatında Yükseliş Beklentisi Arttı
Polkadot Fiyatında Yükseliş Beklentisi Arttı

Polkadot platformu ekosisteminde önemli ve büyük çaplı değişiklikler yapmaya devam ediyor. Ekosistemle alakalı olarak parachainlerin birbiriyle etkileşim halinde olması, zincirler arasında transfer gerçekleştirebilme, likidite stake edebilme, USD basmak gibi çeşitli yeniliklere imza atıldı. Dolayısıyla bu yeniliklerin duyurulmasının ardından Polkadot fiyatında yükseliş beklentileri de artmış oldu.

Polkadot tabanındaki bu yenilikler ve geliştirme çalışmaları yaklaşık 1,5 yıllık süreçte ortaya çıkmaya başladı. Proje geliştiricilerinin yürüttüğü çalışmalar, parachain müzayedelerinin sonlandırılıp ana ağdaki ilk zincirlerin faaliyet göstermeye başlamasıyla beraber etkilerini göstermeye başladı. Bir sonraki geliştirme sürecinin, zincirler arası işlevsellik yayınlamak üzere olduğundan şimdilerde bugünlerde başlaması bekleniyor. Bundan sonraki süreçse Polkadot tabanlı parachainlerin birbirileriyle etkileşim kurması ve zincirler arası transferlerin yapılabilmesi konusunda olacak.

Geliştirilmiş Özellikler DOT Fiyatını Nasıl Etkileyecek?

4 Kasım 2021 tarihinde şimdiye kadarki en yüksek seviyesi olan 55 doları kaydeden DOT fiyatı, şimdilerde bu seviyeden yüzde 73 oranında değer kaybetmiş gibi görünüyor. Diğer yandan son altı aylık verilere baktığımızda mevcut düzende kayda değer bir destek seviyesinde işlem görüyor. Ancak DOT’un zincirler arası transferinin gerçekleştirilmesine olanak sağlanmasının Polkadot fiyatını nasıl etkileyeceği henüz bilinmiyor. Buna karşın uzmanlar geliştirilmiş özelliklerin ek kullanımı artırabileceğini dolayısıyla fiyatın olumlu yönde etkilenebileceğini düşünüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir