Bitcoin Ajandası

Polkadot'tan Blockchain İletişim Platformu için Hamle!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Polkadot’tan Blockchain İletişim Platformu için Hamle!

Polkadot’tan Blockchain İletişim Platformu için Hamle!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Dünyaca ünlü kripto para projelerinden olan Polkadot, Blockchain iletişim platformu için önemli bir adım atarak marka tescilini aldı.

Polkadot’un marka tescil başvurusu yalnızca iletişim platformunu kapsıyor. Bununla beraber DOT Coin’in fiyatı açısından kritik bir hareketlilik yaşanmaması yatırımcılarda hayal kırıklığına neden oldu.

Blockchain İletişim Platformu için Marka Tescili Aldı

Blockchain İletişim Platformu için Marka Tescili Aldı
Blockchain İletişim Platformu için Marka Tescili Aldı

Kendisini “Layer-0 Blockchain” olarak ifade eden Polkadot, yakın geçmişli bir dosyaya göre blok zinciri tabanlı mesajlaşma uygulaması gibi görülen bir ticari marka tescil başvurusunda bulundu. “Polkadot Converse” ibaresi için ticari marka tescili verilirken, uygulamayla alakalı ek bilgiler, dosyanın ürünler ve hizmetler kısmına eklendi.

Elde edilen bilgilere göre Polkadot’un gerçekleştirdiği ticari marka başvurusu sosyal ağ adına yazılım içeriyor. Yazılımın kapsamındaysa çevrim içi bir topluluk oluşturmak, yönetmek ve onunla etkileşim kurabilmek adına yazılım, elektronik mesajlar, resimler, sesler, grafikler göndermek ve almak gibi eylemler yer alıyor.

DOT Coin Hala 11’inci Büyük Varlık

Tüm bunların yanı sıra kripto para borsalarından elde edilen verilere göre Polkadot neredeyse 7,5 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük kripto para birimleri listesinde 11’inci sıradaki konumunu koruyor.

Blockchain iletişim platformuyla beraber sosyal medya ve anlık mesajlaşma sektörüne giriş, geçmişte de parachain teknolojisi ve yüksek işlem hızlarına ilişkin çabasını yoğun bir hale getirmiş olan Polkadot’un odak noktasında değişikliğe gitmesine neden olabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir