Bitcoin Ajandası

PolkaPets Projesi Nedir? PETS Nereden ve Nasıl Alınır?
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. PolkaPets Projesi Nedir? PETS Nereden ve Nasıl Alınır?

PolkaPets Projesi Nedir? PETS Nereden ve Nasıl Alınır?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Polkadot protokolünün ilk dijital koleksiyon kart oyunu olarak bilinen PolkaPets projesi, birçok kripro meraklısı açısından merak konusudur. Son derece popüler bir hale gelen bu proje, etkileşimi yüksek ve sürükleyici oyunlardan oluşur.

Farklı bir içeriğe sahip olan bu proje hakkında merak edilen pek çok farklı detay bulunur. Bitcoin ajandası olarak bu içeriğimizde PolkaPets projesi ve projenin yerel tokeni PETS Coin hakkındaki detaylara değineceğiz.

PolkaPets Projesi Nedir?

PolkaPets Projesi Nedir?
PolkaPets Projesi Nedir?

Sanatsal bir varlık olarak samut hale getirilen her PolkaPet’in, kendi ekosistemindeki bir projeyi simgeleyen NFT kartı bulunur. Bahsi geçen varlıkların çeşitli yetenekleri, özellikleri, güçlü yönleri ve davranışları, simgelediği projeyle ilişkilidir. PolkaPets dünyasındaki her kartın kendine özgü bir yararı bulunduğundan NFT dijital kart oyununun platformun projelerine yarar sağlaması hedefleniyor. Bununla beraber Polkapets’in ilerleyen süreçlerde geliştirilecek olan yeni projeler açısından pazarlama ve gelir olanakları sağlayacağı da düşünülüyor.

Projede yer alan her PolkaPet, protokol üyelerini NFT’leri cüzdanlarında sakladığı için ödüllendirecek eşi benzeri olmayan bir programa sahiptir. Söz konusu program kapsamında protokol üyelerine gerçekleştirdiği işlemlerde indirim yapılırken, aynı zamanda token ödülü de sunuluyor.

Tüm bunların yanı sıra PolkaPets projesinin kullanıcıları, rekabet ortamı geliştirebilmek adına birbiriyle eşleşme şansına da sahiptir. Oyuncular, dahil oldukları turnuvalarda elde ettiği galibiyetler ya da tamamladıkları görevler için ödül kazanabiliyor.

PolkaPets Projesinin Amacı Nedir?

PolkaPets projesinin en önemli amacı küresel ortaklarla beraber dünya genelinde bir topluluk oluşturmak olarak bilinir. Diğer yandan insanlara NFT’lerin güçlü yönleri konusunda eğitim vermek, bu gibi alanlarda yenilikler yapmak gibi amaçları da bulunuyor.

PolkaPets projesi yalnızca koleksiyoncuların dikkatini çekmek adına değil, aynı zamanda rekabetçi bir oyun ortamının parçası olabilmek amacıyla geliştirildi. Projenin amacı bu kadarla sınırlı kalmazken, oyun kartlarından her birinin satışı, kurucu projeye ve belli bir topluluk oylama sistemi vasıtasıyla yeni DeFi projelerine finansman sağlamak adına geliştirildi. Bu amaç doğrultusunda elde edilen gelir DAO PolkaPet Vakfı’na direkt olarak fayda sağlıyor.

PolkaPets Protokolü Nasıl Çalışır?

Projeyle alakalı merak edilen birçok farklı konudan bir diğeri de protokolün nasıl çalıştığıdır. PolkaPets projesi, her bir dijital koleksiyon kartının kripto para birimi aracılığıyla satın alınmasına olanak sağlıyor. Aynı zamanda değiştirilemeyen bir token’le (NFT) ilişkili, sanat açısından ilham alan bir koleksiyon kartı olarak ön plana çıkıyor. Söz konusu olan her bir NFT, dijital kartla beraber yayınlanan PolkaPets projesinin ortağının tasarladığı eşi benzeri olmayan yardımcı bir programa sahiptir. NFT sahibi olan kişi, yardımcı program sayesinde pek çok farklı avantajdan faydalanabiliyor.

PolkaPets Projesinin Güçlü Yönleri Nelerdir?

Projenin geliştiricileri, bir PolkaPet ekosistemi yaratabilmek adına 21’i aşkın ortakla çalışmalar yürütmüştür. Dolayısıyla PolkaPets projesinin sahip olduğu ağ, son derece geniş bir kullanıcı kitlesine sahiptir.

Bununla beraber PolkaPets NFT’leri, projenin finansmanı olarak nitelendirilir. Üstelik NFT satın alan topluluk üyeleri çeşitli ödüllere de sahip olma şansına erişir.

PolkaPets projesi, kartların tasarımından karakterlerin planlanmasına, hikâye oluşturmadan oyunlaştırılmasına varana kadar çeşitli konularda sanatçıların desteğini almıştır. Bu doğrultuda projenin geliştiricileri arasında 7 farklı sanatçı ve oyun geliştirici yer alır.

Projenin Geleceği

PolkaPets projesinde sahip olduğunu NFT kartları, başka bir deyişle PolkaPet arkadaşlarınız, gerçek hayatta NFT koleksiyonculuğuna girişin ilk aşamasıdır. Projenin koleksiyon ürünleri, gerçek hayattaki somut kartlar ve dijital evrendeki NFT kartları arasında bir çeşit aracı görevi üstlenmiştir. Bu doğrultuda her geçen gün alan genişlerken, NFT’lere olan talebin de artması sağlanır.

PETS Coin Nedir?

PETS Coin, PolkaPets projesinin yerel tokeni olarak tanımlanır. Kullanıcılarına pek çok farklı konuda avantaj sağlayan bu kripto para birimi, çeşitli borsaların listesinde yer alır.

PETS Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

PolkaPets projesiyle alakalı merak edilen bir diğer detaysa PETS Coin’in nereden ve nasıl satın alınabileceğidir. PETS Coin ile işlem yapılabilen borsalar şunlardır:

 • MEXC
 • UniSwap
 • Solarbeam

Söz konusu olan bu kripto para borsaların güvenli borsalar olarak bilinir. Birçok kripto para yatırımcısı ya da topluluk üyesi bu borsalardan herhangi biri üzerinde hesap oluşturarak PETS Coin satın alabilme şansına sahiptir. PETS Coin satın alabilmek içinse şu adımları takip etmeniz gerekir:

 • İlk adım olarak PETS Coin’in işlem gördüğü borsalardan birini tercih ederek web ya da mobil uygulamasına erişim sağlamalısınız.
 • İkinci olarak hesap oluşturma ve kimlik doğrulama işlemlerini tamamlamalısınız.
 • Onaylama aşamasının ardından hesabınıza para yatırmalısınız.
 • Son olarak dilediğiniz bakiye miktarca PETS Coin alım emri oluşturmalısınız. Bu sayede PETS Coin sahibi olabilirsiniz.

PETS Coin Fiyatı, Yorumları ve Gelecek Tahminleri

PETS Coin fiyatı yazım esnasında (20 Eylül 2022) 0,0166 dolar seviyesinden işlem görüyor. Piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren gördüğü en yüksek seviye 2,52 dolar seviyesiyle 9 Kasım 2021 tarihinde olurken, en düşük seviyeyse 15 Eylül 2022’de gördüğü 0,01396 dolar seviyesi olarak biliniyor.

Kripto para piyasalarında son derece yeni bir proje olarak değerlendirilen PolkaPETS projesinin geleceğinin parlak olduğu düşünülüyor. Fakat diğer pek çok kripto para projesinde olduğu üzere PolkaPets’de de risklerin olduğunu unutmamak gerekir. Her kripto para birimi zaman zaman kritik volatilitelere sahip olduğundan yatırımcıların tedbirli olması önemlidir. Bu gibi yatırımlarda belli bir strateji oluşturmak ve plan doğrultusunda yatırım yapmak fayda sağlayabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir