Bitcoin Ajandası

Poly Network Hacker’ı Çalınan Kripto Varlıkları İade Ediyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Poly Network Hacker’ı Çalınan Kripto Varlıkları İade Ediyor!

Poly Network Hacker’ı Çalınan Kripto Varlıkları İade Ediyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

En büyük DeFi saldırıları olarak görülen ve 611 milyon dolarlık Poly Network istismar üzerine saldırganlık durumunu yaşayan ve kimlik bilgilerinde blockchain güvenlik firması Slowmist aracılığı ile çalınan kripto varlıkları iade etmeye başladı.

Saldırgan hamle olarak bugüne kadar en büyük DeFi hack’i olarak yaşanan istismar üzerine bir günden daha kısa bir zamanda geri dönüş yaşandı. Çalınan kripto varlıklar arasında ise 273 milyon dolarlık Ethereum tokeni Binance Smart Chain’de 253 milyon dolara kadar hesaplanan ve Polygon ağında 85 milyon dolarlık USDC bulunmakta. Diğer zamanlara kıyasla Tether, Ethereum ağından çalınan USDT’ler ise kara listeye alınan hız konusunda da ilkleri yaşatan tek firma oldu.

Çalınan Kripto Varlıkları için Dedektifler Ayrıntıların Peşinde!

Çalınan Kripto Varlıkları için Dedektifler Ayrıntıların Peşinde!
Çalınan Kripto Varlıkları için Dedektifler Ayrıntıların Peşinde!

Soygunun olduğu saatlerde blok zincirleri güvenlik firmaları üzerinden Slowmist saldırgana yönelik IP ve e-posta bilgilerini zaten takip ettiklerini dile getirerek Salı günü Weibo gönderisinde saldırgan üzerinde fonları bir araya getirdi. Slowmist Salı günü Weibo üzerinden paylaşım yaptığı gönderi üzerinde saldırganların uyguladığı saldırılarda fonları bir araya getirdi ve an bilinen Çin kripto borsası Hoo’yu kullandığı öne sürüldü. Diğer kripto varlıklar üzerinde de dedektifler tanımlama maksadıyla yardımcı olacak borsalar üzerinden ayrıntılara ulaştı.

Poly Network Ekibinden Yanıt

Yaklaşık 20 dakika sonra, Poly Network’ün arkasında çalışamalar sağlayan ekip üzerinden istismarcı adresine “bilinen Poly adresleri tarafından kontrol edilen bir çoklu imza adresi hazırlıyor” şeklinde bir işlemle yanıt geldi.

Bir takip işlemi olarak uygulama alınan araştırmalarda Poly Network ekibi, saldırganların para üzerinde iade işlemlerinin uygulanması için üç adres belirlediğini ve şu anda da paraların adreslere gönderildiği tespit edildi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir