Bitcoin Ajandası

Polygon Blockchain’den, Web3 Alanında Yeni Hamle!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Polygon Blockchain’den, Web3 Alanında Yeni Hamle!

Polygon Blockchain’den, Web3 Alanında Yeni Hamle!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Kripto para sektörünün en bilindik projelerinden biri olan Polygon Blockchain, Web3 alanında yeni bir hamlede bulundu.

Polygon, zero knowledge (zk) teknolojisinden faydalanarak Web3 alanındaki tanımlama hizmetine start verdiğini duyurdu. Şirket, Web3 alanında atmış olduğu bu adımla kripto para sektörünün dikkatini üzerine çekiyor.

Polygon Blockchain, Web3’te Yeni Bir Hizmet Başlattı

Polygon Blockchain, Web3’te Yeni Bir Hizmet Başlattı
Polygon Blockchain, Web3’te Yeni Bir Hizmet Başlattı

Sıfır bilgi teknolojisi olarak da ifade edilen zero knowledge (zk), Web3 alanında benimsenmeye devam ediyor. Bu anlamda pek çok kripto para şirketi, bu tür teknolojilerden faydalanarak yeni projelerle gündemde yer alıyor.

Bu projelerden biri olarak karşımıza çıkan Polygon Blockchain, Web3 alanında tanımlama hizmetlerine start verdi. Şirket, kişisel verileri gizli tutarak kullanıcı kimliklerini doğrulayan bir Web3 hizmetinden bahsetti.

Bu Uygulamada Kişisel Veriler Gizli Kalacak

Konuya ilişkin olarak bazı açıklamalarda bulunan projenin geliştirici ekibi, tasarladıkları bu yeni projede kimlik sorunu çözümünün blok zinciriyle alakalı Müşterinin Tanı kontrolleri açısından faydalı olacağını ifade etti. Ethereum’un yan zinciri olarak ifade edilen Polygon, blok zinciri esaslı uygulamaların kişisel verilerle alakalı açık vermeden kimlik bilgilerini doğrulamasına imkân sağlayacak olan Polygon ID isimli bir Web3 tanımlama hizmeti yayımladı.

Polygon Labs’ın temel geliştirici ekibi, söz konusu bu kimlik teknoloji setini mart ayının son günlerinde piyasaya sürülmesi hedeflenen Polygon zkEVM projesine entegre ettiğini de belirtti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir