Bitcoin Ajandası

Polygon Labs, Web3 için Immutable’la Bir Arada!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Polygon Labs, Web3 için Immutable’la Bir Arada!

Polygon Labs, Web3 için Immutable’la Bir Arada!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Polygon Labs, Immutable ile bir araya geldiğini duyurdu. Elde edilen bilgilere göre ikili, Web3 oyun ekosistemini birlikte genişletecek.

Immutable ve Polygon tarafından gerçekleştirilen bu stratejik iş ortaklığı, proje geliştiricilerini ve oyun stüdyolarını Web3’e dahil etmeyi daha kolay bir hale getirmeyi hedefliyor.

Polygon Labs, Web3’ü Genişletmeye Odaklandı

Polygon Labs, Web3’ü Genişletmeye Odaklandı
Polygon Labs, Web3’ü Genişletmeye Odaklandı

Web3 oyun geliştiricisi platformlardan biri olarak tanınan Immutable, Web3 oyunlarının daha hızlı bir hale gelmesi adına blok zinciri protokolü Polygon Labs ile stratejik bir iş birliği gerçekleştirdi.

Konuya ilişkin olarak yapılan bir açıklamaya göre Immutable, platformdaki ürünlerin Web3’te bulunan oyun stüdyoları ve proje geliştiricilerinin dahil olma sürecini daha kolay bir hale getirmek için Polygon Labs ile anlaştı. Bu kapsamda Polygon’un sıfır bilgi teknolojisinden faydalanacak olan Web3 geliştiricisi, işletmeler açısından pazara çıkış sürecini hızlandıran, onlara son kullanıcılar için en büyük ve en likit ekosistem haline gelecek bir sistem sunmayı amaçlıyor.

Immutable başkanı ve kurucu ortağı Robbie Ferguson da konuyla alakalı şu açıklamalarda bulundu. Söz konusu açıklamalarında Ferguson, şimdilerde yüzlerce oyun stüdyosu ve milyonlarca oyuncusu bulunan Polygon’un sınıfının en iyisi sıfır bilgi (zkEVM) teknolojisini kullanarak Web3’ü yaygın hale getirmeye ve dijital ortama taşımaya hazır olan Ethereum merkezli bir oyun inşa ettiklerini belirtti. Her sene milyarlarca dolar değerinde dış görünümün oyuncular için satıldığını söyleyen başkan, bunu değiştirdiklerini, oyuncuların kontrol ve mülkiyete tabi olduğunu da ekledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir