Bitcoin Ajandası

Polygon, MATIC Coin’in Adını Değiştirmek Üzere Teklifte Bulundu!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Polygon, MATIC Coin’in Adını Değiştirmek Üzere Teklifte Bulundu!

Polygon, MATIC Coin’in Adını Değiştirmek Üzere Teklifte Bulundu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
22 0

Şirketin yapmış olduğu açıklamaya göre Polygon 2.0’ın bundan sonraki teknik güncellemesi resmi olarak duyuruldu. Şirket, Polygon protokolünün güncellenmiş token’i olan MATIC Coin‘i POL olarak isimlendirileceğini dile getirdi.

Şayet Polygon topluluğu Polygon Labs’in sunmuş olduğu bu teklife olumlu bakar ve kabul ederse protokolün kendi token’i sayılan MATIC Token bundan böyle POL olarak adlandırılacak. Yeni token olan POL bunun yanı sıra ağ içinde bulunan pek çok protokolün arasında beraber çalışılabilirlik de sunacak. Ayrıca farklı zincirlerde yer alan işlemleri de doğrulama fonksiyonunu bünyesinde barındırır hale gelecek.

MATIC Coin’den POL’e Geçiş Süresinin 4 Sene Olduğu Belirtildi

MATIC Coin’den POL’e Geçiş Süresinin 4 Sene Olduğu Belirtildi
MATIC Coin’den POL’e Geçiş Süresinin 4 Sene Olduğu Belirtildi

MATIC Token’den POL ismine yapılması beklenen geçişin son derece basit bir biçimde gerçekleştirilmesi planlanmış durumda. Token yatırımcıları MATIC Token’lerini özel smart kontrata iletecekler. Bu işlemin ardından eşdeğer adette POL token’e sahip olacaklar. Elinde token tutmakta olan bireyler MATIC Coin’lerini söz konusu özel sözleşmeye iletmek için 4 sene gibi oldukça uzun bir mühlete sahipler.

Polygon ekibinin yapmış olduğu açıklamada bu geçişin topluluk tarafından gelmesi ihtimali bulunan tepkiye göre birkaç ay içerisinde başlamasının öngörüldüğü de belirtildi.

Polygon MATIC Coin Nedir?

Polygon MATIC’dan kısaca söz etmek gerekirse Ethereum uyumlu blokzincirleri meydana getirmek gayesiyle ölçeklendirme ve beraber çalışabilirlik platformudur. Anurag Arjun, Jaynti Kanani ve Sandeep Nailwal tarafından 2017 senesinde kurulan söz konusu protokolün 2021 şubat ayında Polygon ismini aldığı biliniyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir