Bitcoin Ajandası

Popüler Balinanın O Hareketi Arbitrum Fiyatını Artırdı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Popüler Balinanın O Hareketi Arbitrum Fiyatını Artırdı!

Popüler Balinanın O Hareketi Arbitrum Fiyatını Artırdı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Arbitrum fiyatı (ARB), piyasalarda popüler olan bir DeFi balinasının yönetişim tokeni satın almaya devam etmesiyle çift haneli olarak yükseliş gösterdi.

Arbitrum’da meydana gelen bu yükseliş, ABD Senatosu’nun borç tavanını yükseltmek adına oy kullanma işleminin sonrasında gerçekleşti. ABD’nin konuya ilişkin anlaşmaya varması Arbitrum fiyatını diğer kripto para birimleriyle beraber artırdı.

Arbitrum Fiyatı O İki Gelişme Sonrası Yükseldi

Arbitrum Fiyatı O İki Gelişme Sonrası Yükseldi
Arbitrum Fiyatı O İki Gelişme Sonrası Yükseldi

ARB Coin fiyatının yükselişi, tanınmış yatırımcılardan biri olan Andrew Kang’ın kripto adresleriyle alakalı bir takım alım işlemleriyle aynı sürece denk geldi. Kang, Mechanism Capital’in kurucu ortaklarından biri olarak Arbitrum havuzlarına 1 milyon adet stabil coin aktardı. Üstelik bu varlıkların büyük çoğunluğunu RDNT isimli merkeziyetsiz ödünç verme platformu Radiant Capital’in yerel kripto para birimini satın almak üzere kullandı.

Andrew Kang sonrasında satın aldığı RDNT Token’leri 867 bin dolar değerinde ARB Token’lerle takas etti. Elde ettiği geliriyse Circle’ın USD Coin’ini ödünç alabilmek adına Radiant Capital’e ödedi. Bu işlemler, ARB fiyatının artmasına ve Arbitrum’un dikkat çeken performansına neden oldu.

Diğer yandan fiyat artışının sürdürülebilir olup olmadığı ayrı bir merak konusu olarak karşımıza çıkıyor. Kripto sektörünün dinamikleri sebebiyle volatilite konusunda yatırımcıların soru işaretlerinin oluşmasına yol açıyor.  

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir