Bitcoin Ajandası

Porsche NFT Koleksiyonu Beklenen İlgiyi Göremedi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Porsche NFT Koleksiyonu Beklenen İlgiyi Göremedi!

Porsche NFT Koleksiyonu Beklenen İlgiyi Göremedi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Dünyanın en büyük otomobil şirketlerinden olan Porsche, 911 spor otomobilinden oluşan 7 bin 500 adet NFT’nin yer aldığı Porsche NFT Koleksiyonunu kripto meraklılarının beğenisine sundu. NFT koleksiyonu, Alman tasarımcı ve 3D sanatçısı Patrick Vogel imzası taşıyor.

Vogel’in beyaz bir Porsche 911’i baz alarak tasarladığı NFT’ler hayranların beğenisini topladı. Ancak birçok NFT basım engeline takıldı.

Porsche NFT Koleksiyonun Yüksek Fiyatı Tepki Çekti

Porsche NFT Koleksiyonun Yüksek Fiyatı Tepki Çekti
Porsche NFT Koleksiyonun Yüksek Fiyatı Tepki Çekti

Porsche, lansman esnasında yatırımcıların 0,911 ETH, yani neredeyse bin 490 dolar karşılığında toplum 3 NFT basmasına müsaade etti. Twitter kullanıcılarının birçoğu NFT basmanın yüksek maliyetleri ve agresif pazarlama tekniğine tepki göstererek bu durumun Web3 açısından ters düştüğünü dile getirdi.  

Kullanıcılar tarafından gösterilen yoğun tepkinin sonrasında NFT basım çalışmaları şirket tarafından durduruldu ve arzın azaltılmasına karar verildi. Konuya ilişkin yapılan açıklamada özel bir topluluk oluşturmak amacıyla arzın azaltılmasına ve basımın durdurulmasına karar verildiği ifade edildi. Bu açıklamanın ardından 2 saat sonra yeni bir açıklama yapılarak basım işlemlerinin yeniden aktif edildiği ve 25 Ocak TSİ 14.00’a kadar devam edeceği belirtildi.

Diğer yandan bu süreçte ikincil piyasadaki satışların kötüye gittiği gözlemlendi. OpenSea’dan elde edilen verilere göre gece saatlerinde Porsche NFT koleksiyonunun taban fiyatı 0,89 dolara kadar geriledi. Bu da basım süreci devam ederken koleksiyonun söz konusu NFT piyasasında olduğu gibi ikincil pazarlarda da 50 dolar altında satıldığı anlamına geliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir