Bitcoin Ajandası

Porsche NFT’lerinin Fiyatı Yükselişe Geçti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Porsche NFT’lerinin Fiyatı Yükselişe Geçti!

Porsche NFT’lerinin Fiyatı Yükselişe Geçti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Porsche tarafından çıkarılan NFT’lerin fiyatı geçtiğimiz günlerde düşüş gösterirken, şimdilerde Porsche NFT fiyatları yeniden yükselmeye başladı.

Alman otomotiv devi Porsche, NFT koleksiyonunu piyasaya sürmesinin ardından pek çok farklı eleştiriyle karşı karşıya kalmıştı. Eleştirilerin sonrasında Porsche NFT’leri değer kazanmaya başladı.

Porsche NFT Koleksiyonu Taban Fiyatı Arttı

Porsche NFT Koleksiyonu Taban Fiyatı Arttı
Porsche NFT Koleksiyonu Taban Fiyatı Arttı

Porsche tarafından tasarlanan NFT koleksiyonunun taban fiyatı, orijinal fiyatının iki katına ulaştı. İkincil piyasalarda çıkış fiyatını yakalayabilmek adına mücadele verdiği lansmandan bu yana fiyat değişiklik gösteriyor. Üstelik NFT’lerin büyük bölümü projenin ilk olarak piyasaya sürüldüğü tarihten kısa bir süre sonra daha alt seviyeden işlem görmeye başladı.

Alman otomotiv şirketinin ilk planı, 7 bin 500 adet NFT’nin satışını 0.911 ETH’den (neredeyse 1.420 dolardan) gerçekleştirmekti. Bununla beraber Twitter’da NFT koleksiyonunun büyük arzı ve yüksek fiyatıyla alakalı başarısızlığının yanı sıra Web3 stratejisini anlama konusundaki başarısızlığına ithafen sert eleştiriler yapıldı.

Fiyatın Yükselişine Olanak Sağladı

Diğer yandan Porsche, konuya istinaden bir açıklamada bulunarak NFT basımının durdurulacağını ve arzın azaltılacağını ifade etti. Piyasalarda şok etkisi yaratan bu durumun sonrasında da fiyatın yükselişine olanak sağlaması ön görüldü.

Sektörün en büyük NFT pazarı olan OpenSea’dan elde edilen verilere göre, Porsche’un ünlü modeli 911’den esinlenilerek tasarlanan NFT’ler şimdilerde 3.3 ETH, yani neredeyse 5 bin 200 dolarlık bir taban fiyattan satışa sunuluyor. Koleksiyonun totaldeki işlem hacmi 1.344 ETH olurken, bunun karşılığı yaklaşık olarak 2 milyon 120 bin 800 dolar civarındadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir