Bitcoin Ajandası

Puma Yeni Projesi Black Station Metaverse’üne Start Verdi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Puma Yeni Projesi Black Station Metaverse’üne Start Verdi!

Puma Yeni Projesi Black Station Metaverse’üne Start Verdi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Dünyaca ünlü spor giyim markası Puma, yeni sezon ayakkabılarının NFT’lerini kullanıcılarına sunabilmek adına Black Station Metaverse’ünü başlattı.

Konuyla alakalı olarak açıklamalarda bulunan Puma, gerçekleştirmiş olduğu bu hamleyle beraber Web3 teknolojisi konusuna daha aktif bir hale gelmeyi hedeflediğini belirtti.

Black Station Metaverse’üyle Puma da Bu Evrene Dahil Oldu

Black Station Metaverse’üyle Puma da Bu Evrene Dahil Oldu
Black Station Metaverse’üyle Puma da Bu Evrene Dahil Oldu

Dünya genelinde en popüler spor giyim devlerinden biri olan Puma, yeni projesi olan NFT koleksiyonu için bir hamlede bulundu. Bu doğrultuda markanın yeni NFT’leri, bugün başlayacak olan New York Moda Haftası’nda sergilenecek olan Futrograde koleksiyonunda yer alacak. Puma’nın söz konusu yeni koleksiyonunda bulunan NFT’ler, aynı zamanda fiziksel olarak da sergilenecek.

Puma, dijital giyim koleksiyonunu piyasaya sürerek bir başka giyim devi olan Adidas’ı takip ediyor.

Doğru İsmin Black Station Alacağına Karar Verildi

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan şirketin baş marka sorumlusu Adam Petrick, Lack Station’un 20 yıl öncesinde Puma’nın yenilikçi tasarımlarına ev sahipliği yaptığını hatırlattı. Buna karşın dijital bakış ve ürün tasarımı konusunda yeni proje için Black Station Metaverse adının uygun olacağına karar verdiklerini dile getirdi.

Puma tarafından hazırlanan Futrograde koleksiyonu, “fijitaller” ismiyle bilinen dijital varlıklara entegre edilmiş fiziksel ürünler piyasaya süren giyim ve lüks marka trendlerini izliyor. Buna benzer bir şekilde lüks markalardan biri olan Prada da fiziki olarak kullanımı mümkün olan NFT koleksiyonunu piyasaya sürmüştü.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir