Bitcoin Ajandası

Pundix (NPSX) Nedir?
 1. Anasayfa
 2. »
 3. NFT/Token
 4. »
 5. Pundix (NPSX) Nedir?

Pundix (NPSX) Nedir?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

PundiX’in misyonları üzerinden kripto paralarda oluşacak erişimin mağazalar üzerinde alım ve satım işlemlerinde kripto paraları kabul görecek bir şekilde gerçekleşmesine olanak sağlamak temel hedeftir.

Blockchain çözümlemeleri ise 2017’de kurulmuştur ve ICO’yu Ocak 2018’de dünya üzerinden ilk satış noktalarında çözüm olarak başlatılmıştır. Başarılı bir ICO’nun sonrasında Pundi X, XPOS, XWallet ve XPASS gibi perakende odaklı hizmetler üzerinde çalışma sağlamıştır. Bunun yanı sıra BOB blockchain telefonunu ilk defa meydana getirerek yeniliği başarmıştır.

Merkezi Singapur üzerinde olan şirket XPOS çözümlemeleri ve cihazları üzerinden Amerak Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere İspanya, Arjantin, Kore, Avustralya, Kolombiya, İspanya ve Tayvan dahil 25’in üzerinde Pazar sevkini gerçekleştirdi.

Pundi X Nasıl Çalışır?

Pundi X PoS cihazları sayesinde günlük yaşantının içerisinde gerekli olan alışveriş kısmında kullanım sağlarken diğer yandan kripto para alım satım işlemlerini de gerçekleştirme imkanı sunar. Diğer yandan desteklenen cihazların arasında AliPay, E2Pay, Go-Pay, Pundi-Pundi ve WeChat Pay gibi popüler ödeme platformları da bulunur. Pundi X Labs, Blockchain veri kaynaklı tabana sahip olan PoS cihazlarından da kullanımda teşvik elde etmek amaçlı kampanyaları düzenlemektedir. Kısaca bahsetmek gerekirse Pundi X kripto paralar arasında yeniliği hedef alan ve bu doğrultuda ilerleyen kripto birimleri üzerinden benimsenmek için katkıda bulunur.

İşlemler üzerinde yapılan ilk dağıtım tam olarak Japonya, Singapur, Güney Kore, Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda, Belçika, Lüksemburg, Birleşik Krallık, Güney Kıbrıs ve Yunanistan’ın da bulunduğu 31 ülkede gerçekleşecek. Mayıs ayı içerisinde Asya ülkeleri arasında dağıtım için hizmete verilmesi planı yapılan Blockchain tabanlı PoS cihazları da Haziran ayında dağıtıma sunulmak üzere hazırlanmıştır.

Pundi X’İ (NPXS) Nereden Satın Alabilirsiniz?

Pundi X'İ (NPXS) Nereden Satın Alabilirsiniz?
Pundi X’İ (NPXS) Nereden Satın Alabilirsiniz?

Pundi X, önde gelen kripto borsalarının çoğunda bulunmaktadır. Bunlar:

 • Binance
 • Upbit
 • Bithumb
 • Huobi Global
 • VCC Değişimi
 • HitBTC ve
 • DigiFinex.

PundiX’in Ürünleri Nelerdir? XPOS Cihazları

XPOS cihazları, Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB), Ethereum (ETH) ve PundiX (NPXS) işlemlerini desteklemekle de görevlidir ve PundiX sistemi geleneksel ödeme sistemlerinde bulunan altyapıları destekleyecek şekilde şekillendirilmiştir. XPOS cihaz sahiplerinde ise bu durum yapılan işlemler karşılığına göre belirlenerek NPXS token’ları ile ödüllendirilir.

POS cihazları işlemlerinin tam aksi durumuna göre de XPOS cihaz sahipleri kendileri üzerinden oluşan uygulama dükkanları üzerinden reklamcılar, yazılımcılar ve ağdaki herkes üzerine XPOS cihazlarına, kartlarına ve fişlerine reklam yerleştirme imkanına sahip olabilir. Bu özelliklerde de her işlem üzerinden işlem ücretleri %1’lik ödemelerde karşılık olarak elde edilebilir.

NPXS Token 

NPXS, PundiX üzerinde bulunan bütün yaratılan alanlarında farklı ürün ve hizmetleri karşılık olarak alabilmek için kullanabilmektedir. Yapılan yönlendirmeler karşılığında adım atma işlemini sürdürebilmek için kullanıcı ilk NPXS depozitosunu bulundurmalıdır. Çünkü ardından gelecek olan işlemde XPOS cihazlarında token’larını listeleyebilme yapmalıdır.

İşlem ücretleri dahilinde elde edilen NPXS’ler gelir üzerinden hepsinin token arzı olarak azaltılma işleminin uygulanması üzerine harcama yapılacaktır.

NPXSXEM Token

NPXSXEM token’ları, NEM ağını kullanarak bu ağla yapılacak olan anlaşma sağlanmıştır. Sonrasında ise Asya’da olan kripto para topluluklarıyla beraber daha iyi etkileşimde bulunmak adına XPOS cihazlarına entegre edilmiştir.  Gelişme sonucunda 20.000 NEM XPOS cihazları ise NEM ağıyla birlikte uyum sağlanarak meydana getirilmiştir. Başka bir güncel özelliği ise NPXS işlemlerinden elde edilen karşılık olarak ücretlerin ise hemen hemen %10’u, NEMXPOS işlemlerinde NPXS ağında kullanılacaktır.

XWallet

XWallet, Android ve iOS işletim sistemleri aracılıyla belli başlı destek alınan araçlar olarak NPXS, BTC, BNB, ETH ve diğer kripto paraları tutmaya yardımcı olan kripto para cüzdanı olarak ele alınır. İkinci özellik ise QR kodu kullanımını ön planda tutarak ödemelerin XWallet uygulaması üzerinden gerçekleştirilebilmesini sağlamaktır.

PundiX Hangi Sorunu Çözüyor?

PundiX Hangi Sorunu Çözüyor?
PundiX Hangi Sorunu Çözüyor?

Pundi X, kripto paralar üzerinden sık kullanımı ile karşı karşıya kalınan sorunları çözmeyi hedefler. Bunların yanı sıra kripto paralar üzerinden etkin ödeme yöntemi olarak kullanılama üzerine çoğu mağazanın kripto paraları duymamasından kaynaklanmaktadır. PundiX bu sorun yazılımı üzerinden ürünlerle birlikte sonlandırma uygularken planlamalar dahilinde ilerleme kaydeder. İkinci yol olarak da kendisi için PundiX’in kripto paraların çevrilmesi işleminin daha kolay olması adına piyasa trendlerinde daha kolay uyum sağlamayı hedefler.

PundiX’in Ekibi Kimlerden Oluşur?

PundiX’in Ekibi Kimlerden Oluşur?
PundiX’in Ekibi Kimlerden Oluşur?

PundiX’in CEO’su Zac Cheah, 12 yıl ile oluşan teknoloji tecrübenin ardından PundiX ağını kurmayı sağlayanlar arasında olmuştur. Bu tecrübenin dışında Lenovo ve Baidu’da finance ve ürün tasarımları üzerinde çalışma gerçekleştirerek tecrübeli Danny Lim ise PundiX’in finansal yönetimlerinden sorumlu ekip üyesi olarak da çalışmalarda bulunmuştur. Bunlarından dışında bir de yatırımlardan sorumlu olan Vic Tham ise Merrill Lynch lider tutularak farklı finansal kuruluşlarda yatırım alanında tecrübe edinmiştir.

PundiX’in teknik işleriyle de ilgilenen Pitt Huang da bu tecrübeye dahil olmuştur. Ancak bunun dışında birkaç farklı işletme kurup ardından satarak teknik alanlarda oluşan tecrübelerini çalışan ekip ile paylaşmıştır. Diğer tecrübelerin dışında bir de son olarak David Ben Kay hukuk alanında görülen tecrübelerini hukuk baş danışmanı olarak Pundi X ile paylaşır.

PundiX (NPXS) Nasıl Satın Alınır?

PundiX (NPXS) satın alma işlemlerini gerçekleştirmek için Binance, Huobi Global, Bittrex, BankCEX, CoinEx gibi kripto para borsalarında hesap açma işlemini gerçekleştirdikten sonra kolayca yapılacak olan alım satım işlemleri için de hazır olacaktır. İşlem çiftleri bu durumda NPXS/USDT, NPXS/BTC, NPXS/ETH ve NPXS/USD olmak üzere farklı işlem çiftleri üzerinden alım satım işlemleri gerçekleştirilebilecektir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir