Bitcoin Ajandası

Quentin Tarantino’dan Pulp Fiction NFT Koleksiyonu Geliyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Quentin Tarantino’dan Pulp Fiction NFT Koleksiyonu Geliyor!

Quentin Tarantino’dan Pulp Fiction NFT Koleksiyonu Geliyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Pulp Fiction NFT’ler arasında, daha önceden yaşanmamış yönetmen yorumlarına yönelik ve el yazısıyla olan senaryo bölümleri de bulundurulacak.

Son aylar içerisinde NFT çılgınlığına ABD’li ünlü film yönetmen olan Quentin Tarantino da katılım gerçekleştirdi ve Tarantino, NFT.NYC etkinliği kapsamında 1994 yapımı ünlü sinema filmi Pulp Fiction NFT koleksiyonunun 7 parçadan oluşan NFT koleksiyonunu çıkaracağını açıkladı.

Pulp Fiction NFT Koleksiyonu Geliyor!

Pulp Fiction NFT Koleksiyonu Geliyor!
Pulp Fiction NFT Koleksiyonu Geliyor!

Gösterime girilen yıl içerisinde 214 milyon dolarlık gişelerin elde ettiği hasılatı elde eden film en iyi senaryo Oscar ödülüne layık görüldü. Konuyla ilgili Blockworks’e konuşan Tarantino, “Pulp Fiction’dan bu özel sahneleri hayranlara sunmaktan heyecan duyuyorum. Pulp Fiction’ın el yazısıyla olan senaryosu var bende. Bunu hayatımda kimseyle paylaşmamıştım.” dedi.

“Bu fikirle bize Tarantino geldi.”

Koleksiyonun yer aldığı ve hem yaratıcılar üzerine hem de NFT sahibinin gizlice eserini satabilmesine ya da kiralayabilmesine olanak tanımıştır. Bunu hedefleyen Secret Network blok zincirinin kurucu ortağı olan Guy Zyskind de yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Secret NFT’lerindeki tüm amaç, benim bir şeyi özel olarak biriyle paylaşabilmem ve o kişinin de onu alabilmesi. ‘Burada gerçekten ikonik olan nedir? Bu kültürün önemi açısından insanların kalbine, hayranlarına dokunan nedir?’ diye düşündüğümüz bir anda, Tarantino bu fikirle bize geldi. Diğer NFT’lerde olduğu gibi sanatçılar, eserlerini tüm dünyaya açmak zorunda kalmıyorlar. İstediklerine gösterebilir, istediklerine de göstermezler.”

Secret Network Gizliliği

Zyskind’e göre diğer yandan NFT’ler üzerinde oluşan bu gizlilik özelliği ve kullanıcı kontrolü, adeta bir “oyun değiştirici” konumunda:

“NFT’ler, bu 10 yılda çıkmış olan en sarsıcı teknoloji olabilirler. Sanat topluluğu inovasyona açık ve medya da teknolojinin tüm kullanım alanlarını araştırıyor. Artık Secret Network ile birlikte gizliliğe erişim kontrolümüz bulunuyor. Bu da yepyeni kullanım alanları ortaya çıkaracaktır.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir