Bitcoin Ajandası

Racio Caca Nedir? Ne İşe Yarar? 8 Maddede RACA
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Racio Caca Nedir? Ne İşe Yarar? 8 Maddede RACA

Racio Caca Nedir? Ne İşe Yarar? 8 Maddede RACA

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Musk ailesi tarafından desteklenmesiyle dikkat çeken bu altcoin projesi, kripto piyasalarında birçok potansiyel yatırımcının radarında yer almaktadır. Dolayısıyla Racio Caca’nın ne olduğu ne gibi amaçlarla kullanıldığı kullanıcılarına vadettiği ya da geleceği gibi konularda detaylı araştırmalar yapılmaktadır.

Racio Caca Nedir?
Racio Caca Nedir?

Bir çeşit dijital oyun projesi olan Racio Caca ve RACA coin pek çok ünlü ismin desteğini almış olan bir proje olmasıyla dikkat çekmektedir. RACA’yı destekleyen isimlerden biri de Elon Musk’ın annesi Maye Musk olarak bilinmektedir. 2021 Ekim döneminde piyasaya sürülen RACA, kısa sürede piyasaların ilgisini çekmeyi başarmış ve en trend projeler arasında almıştır. Space X, Microsoft ve Google Al gibi teknoloji devleriyle ortak olan bu proje, her geçen gün gelişmeye ve büyümeye devam etmektedir.

1.     Racio Caca Nedir?

Racio Caca, The USM Metaverse’ün bir tür yönetici projesi olarak ifade edilmektedir. Bu meta evrende DeFi, Non-Fungible Token, GameFİ ve Maye Musk Mystery Box araçlarının yönetimini sağlayan bir proje olarak da nitelendirilen Racio Caca, yerel tokeni RACA ile faaliyet göstermektedir. Bu altcoin projesi, piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren büyük bir ivme yakalamıştır. Üstelik projeyle alakalı olarak yakın zamanda NFT pazarlarına açılan devasa bir kapı konumuna geleceği beklenmektedir.

2.     Projenin Yerel Tokeni: RACA

RACA, bir tür dijital oyun projesi olarak geliştirilen Radio Caca altcoin projesinin yerel tokeni olarak nitelendirilmektedir. Binance Smart Chain BSC ekosisteminde yer alan bu token yalnızca Racio Caca bünyesinde kullanılmazken, aynı zamanda The USM Metaverse’te ve altcoin projesi için geliştirilen NFT’lerde de alışveriş yapabilme imkânı sunmaktadır. Bunun dışında projenin amacı gereği GameFİ ve DeFi alanında da önemli bir rol aldığı bilinmektedir.  

Yol haritası doğrultusunda Binance Smart Chain ekosistemine dahil edilmiş olsa da radarına Ethereum’u da alan RACA, güncelleme yaparak bu hedefini gerçekleştirmiştir. Üstelik güncellediği V2 versiyonunu kullanıcılarına sunmuştur.

Tüm bunların yanı sıra RACA, büyük metaverse veri deposu hedefini geliştirip büyütebilmek adına Space X, Microsoft ve Google Al gibi önemli teknoloji şirketleriyle iş birliği yapmaktadır. RACA ekibi, kendisini çok daha ileriye taşıyacak potansiyele sahip isimlerle çalışmaktadır. Bu isimlerse sanat, teknoloji ve inovasyon alanında dünyanın en ünlü şirketlerinden oluşmaktadır.

3.     Ne Zaman Kuruldu? Kurucusu Kim?

Racio Caca altcoin projesi Maye Musk dışında Binance Üst Düzey Yöneticisi Chagpeng Zhao tarafından da desteklenen ve temsilciliği üstlenilen bir projedir. En iyi projeler arasında yer alan bu altcoin projesi, ilk olarak 2021 Kasım döneminde avatar versiyonuyla piyasalara sürülmüştür.

RACA’nın altyapısından da kısaca bahsetmek gerekirse; Binance Smart Chain (BSC) ağında bulunan BEP-20 token altyapısına sahip olmasıyla bilinmektedir.

4.     Topluluk Üyelerine Ne Vadediyor?

Racio Caca ile alakalı merak edilen birbirinden farklı soru bulunurken, bunlardan biri de “RACA topluluk üyelerine ne vadediyor?” sorusudur.

RACA, üç farklı projeyi çerçeveleyen bir platform olma niteliği taşımaktadır. Bu projeler;

Non-Fungible Token’lerin en başarılı dört markası arasında yer alan Maye Musk (MPB),

USM Metaverse (MMO 3D Mapping Metaverse)

Dünya üzerindeki ilk merkezsiz veri depolama programı olan ve IPSF/Filecoin ağı üzerinde faaliyet gösteren Al robot köpeklerinden Dancing Koala olarak bilinmektedir.

RACA, topluluk üyeleri için bünyesindeki tüm projelerle beraber blockchain sisteminin en önemli noktalarında varlığını devam ettirmeyi vadetmektedir.

5.     RACA Madenciliği Yapılabilir mi?

RACA Madenciliği Yapılabilir mi?
RACA Madenciliği Yapılabilir mi?

Diğer birçok kripto para projesinde olduğu üzere yatırımcıların en merak ettiği konulardan bir diğeri de madencilik işlemlerinin yapılıp yapılmadığıdır. RACA madenciliği yapılabilen projelerden biri değildir. Her ne kadar madenciliği yapılamasa da play to earn modeli olan oyunlarda token kazanabilmek mümkündür.

6.     En Düşük ve En Yüksek RACA Fiyatı – Toplam Arz

Racio Caca projesinin tokeni olan RACA, piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren kripto dünyasında yankı uyandırmayı başarmış olan bir altcoindir. Dolayısıyla birçok yatırımcının ilgisini çeken bu altcoinin tarihinde gördüğü en düşük ve en yüksek fiyat merak edilmekte, dolaşımdaki ve toplam arzı konusunda araştırmalar yapılmaktadır.

RACA’nın şimdiye kadarki en düşük fiyatı 20 Ağustos 2021 tarihinde gördüğü 0,0002467 dolar seviyesidir. En yüksek fiyatıysa 14 Kasım 2021’de ulaştığı 0,01189 dolar seviyesidir. Bunun dışında dolaşımdaki arzı 298.837.925.307 civarında olurken, toplam arz ise 431.418.233.271 olarak kayıtlara geçmektedir.

7.     RACA Nasıl Alınır?

“RACA nasıl satın alınır?” sorusu potansiyel yatırımcılar açısından önem teşkil etmektedir. RACA satın almak isteyen yatırımcıların bu tokeni listeyen borsalardan birini tercih etmesi ve tercih ettiği borsada cüzdan oluşturması gerekmektedir.

Bu borsalardan biri olan Gate.io’yu örnek göstererek nasıl RACA satın alınabileceğinden bahsedebiliriz:

  • Bunun için öncelikle Gate.io hesabına giriş yapılması gerekmektedir. Hesabı olmayan yatırımcının hesap oluşturarak cüzdan edinmesi gerekir.
  • Hesaba giriş yapan yatırımcı satın almak istediği RACA değerince transfer gerçekleştirmelidir. Uygun transfer maliyetleri sebebiyle Tron (TRX) ideal bir tercih olarak değerlendirilebilir.
  • Gate.io hesabına aktarım gerçekleştirildikten sonra piyasalar bölümünden RACA aratılarak RACA/USDT paritesi tercih edilmelidir.
  • Açılan ekrana satın alınmak istenen RACA miktarı yazılmalı, “By RACA” butonuna tıklanarak satın alma işlemi gerçekleştirilmelidir.

Merkezi borsalar yerine PancakeSwap üzerinden de RACA satın alabilmek mümkündür.

8.     RACA Fiyatı ve Gelecek Beklentisi

Kripto piyasasında yeni olmasına rağmen yatırımcıların radarında olması, bu altcoinin gelecekte ne vadettiği, fiyat tahminlerinin ne olabileceği gibi sor işaretlerine neden olmaktadır. Kripto para uzmanlarına göre projenin yol haritasının gerçekleştirilmesi halinde RACA fiyatı beklenenden çok daha üst seviyelere ulaşabilecektir. Bunun dışında projenin birçok ünlü isim tarafından desteklenmesi, bünyesindeki altcoin projeleri ve bu gibi çeşitli faktörler de RACA fiyat beklentilerini yükseltmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir