Bitcoin Ajandası

Rainmaker Games Nedir? Ne İşe Yarar?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. NFT/Token
  4. »
  5. Rainmaker Games Nedir? Ne İşe Yarar?

Rainmaker Games Nedir? Ne İşe Yarar?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

NFT’lerin yaygınlaşmasıyla play-to-earn olarak bilinen oyun alanında hızlı bir büyüme yaşandığı biliniyor. NFT’ler, Rainmaker Games ile beraber oyun içi karakterler şeklinde kendini gösterir ve oyuncuların oyun içi tokenlar kazanmaları konusunda imkan tanımasıyla öne çıkar.

Rainmaker Games, başta öğrenmek, sonra oynamak ve oyunla kazanmak yoluyla P2E dünyasıyla bağlantı sağlamak için ücretsiz bir ortam sunarak finansal özgürlük vaadinde bulunuyor.

Rainmaker Games Özellikleri

Rainmaker Games Özellikleri
Rainmaker Games Özellikleri

Rainmaker Games’e kayıt yaptırarak oyuncu kimliği kişiselleştirebilir ve oyun oynamaya başlanabilir. Dünyanın her yanında bulunan insanlar için erişilebilir bir oyun launchpad hizmeti sunmasıyla dikkat çeken Rainmaker Games, loncaların daha iyi veri desteğine sahip ekipler meydana getirmesi için çok değerli bir veri kaynağı olarak görülmektedir.

Oyuncular, Rainmaker Games’in platform tokenı olan $RAIN yardımıyla kazançlarını kolaylıkla yönetme imkanına sahiptir.

Gelişim halinde olan ekonomiler, oyunlar, oyuncuların geçinmeleri için günlük olarak kazanacaklarından daha fazlasını kazanmalarına olanak sunabilir. Bu durumun, bu ülke ekonomilerinde ciddi bir büyümeyi de beraberinde getireceği söylenebilir. Ancak bu oyunların oynanmasında çok pahalı NFT’lerin satın alınması koşulu da bulunur. Bu da birçok oyuncunun birden çok oyun oynamasının önünde bulunan en büyük engellerden biri olarak bilinmektedir. Lonca ve klan gibi çözümleri de bu sorun karşısında çözüm getirmesi mümkün olmamıştır.

Loncaların kullanıcılara kendi NFT’leriyle oynamalarına izin vermediği bilinir. Erişim ve sahiplik imkanlarında kısıtlama yaparak kullanıcılara başka oyunları kolaylıkla oynama izni vermezler.

İşte böyle bir durumun çözümü için Rainmaker Games kurulmuştur. Dünyanın her yanında bulunan oyuncuların kendi NFT’leriyle yüzlerce oyna-kazan oyunu oynamasına olanak veren ilk ücretsiz küresel platform özelliği taşıyan Rainmaker Games, bugüne kadar sunulmamış olan birçok olanağın yanında oyunculara %30 daha fazla gelir kazanma imkanını sunuyor.

Rainmaker Games ile beraber NFT tabanı üzerine kurulmuş olan bir ekonomiden kuvvet alan gezegen içindeki en büyük oyuncu platformu ortaya çıkmış oluyor. Oyna-kazan tabanlı oyunların gerçek yerini bulduğunu söyleyebiliriz.

Rainmaker Games’ten Kimler Yararlanabilir?

Kimlerin yarar göreceği merak edilebilir. Aslında bu sorunun cevabı klasik olarak oyunlar ve oyuncular olacaktır.

P2E oyunlarına katılmanın bir ödeme gerektirmediği bilinmektedir. Bu konuda kazanmak ve öğrenmek için denemeye çalışanlar olacaktır. Oyunları Rainmaker Games üzerinden başlatıldığında en büyük P2E bilgi santraline erişime hakkı kazanılabilir.

GameFi NFT Pazarı

Rainmaker Games Ekibi
Rainmaker Games Ekibi

Oyuncular, oyun içi varlıklarından gelir kazanmak için varlıklarını satma imkanına nihayet sahip oldu. Bu durum pek çok oyunseverin heyecanını ortaya çıkardı.

GameFi NFT pazarı, oyuncuların ürünlerinin satışını ya da kiralamasını sağlamasıyla öne çıkıyor.

Mastercard tarafından desteklenmesiyle bilinen Rainmaker Kredi Kartı, kripto hesabı ve aşırı güvenliğiyle öne çıkan Crypto Wallet de dahil tam hizmet dijital bankacılık hizmet ve ürünlerini kullanıcıları için etkin bir duruma getirdi.

Rainmaker Games Ekibi

Rainmaker Games’in kurucu ekibini de merak edip bilgi almak isteyenler bulunuyor. Rainmaker Games Ekibi içinde yer alan isimler şöyle:

Will Deane CEO ve Kurucu olduğu ekipte Victor Tan, Oyun Geliştirici Şefi olarak görev alıyor. Ekibin diğer isimleriyse Joe Brottman, Jeneva Abrigo, Christine J Aringo, Hanz J Jimenez, Jeric Z Naelgas, James Iver,  Adam Kaplan, David Rodriguez, Artia Moghbel, Justin Choi, Michael Miglio, Sunny Dhillon, Dean Thomas gibi isimlerden oluşuyor.

RainmakerGames’in Platform Token’ı $RAIN

RAIN tokenın faydalarının neler olduğu kripto takipçileri ve kripto oyuncuları için fazlasıyla merak ediliyor. Bu tokenla ilgili özellikleri ve kazanma yöntemlerini şöyle sıralayabiliriz:

  • RAIN token, lonca üyelerinin oynadığı oyunlar vasıtasıyla kazanılır.
  • RAIN tokenlar aynı zamanda staking vasıtasıyla da kazanılabilir.
  • Yönetişim tokenı olarak RAIN’lerin kullanılması mümkündür. Burada amaç, teklif oluşturmak ve oylama sağlamaktır.
  • RAIN tokenlar, skor tablolarıyla yüksek performanslı ve yüksek katılımlı oyuncuların ödüllendirilmesi için de kullanılmaya müsaittir.

Oyunlardaki Dijital Ekonomi

Bilgisayar oyunları, başlangıçtan bugüne kadar farklı aşamalardan geçmelerine karşın her zaman popülerliklerini korumayı başardılar. Bu oyunların kurucu ve geliştiricileri, sanal bir dünyanın çekiciliğinin bu noktaya varıp, bu kadar uzun ömürlü olacağını düşündüler mi bilmiyoruz ancak oyunların bugünkü yaygınlığı kripto dünyasıyla iç içe geçmiş durumda.

Kripto varlıkların ve özellikle NFT’lerin sanal oyunlarda kullanılır hale gelmesi oyun pazarında ciddi heyecanlara neden oldu. Oyunların kazanç sağlayan yanı, kripto süreciyle daha da keskinlik kazandı ve neredeyse bir çılgınlık da başladı.

Bu yazımızda aktardıklarımız, bu platform konusunda bir öneri niteliği taşımaktan ziyade bilgi vermek esaslıdır. Gerek kripto platformlarında gerek oyun platformlarında bir adım atmak gerektiğinde geniş bir araştırma yapmak mecburiyeti unutulmamalıdır.

Yapılacak yatırımlar ya da tercih edilecek oyunlar, iyi bir araştırmanın sonucunda sağlıklı ilerlemeyi ve sonuç almayı beraberinde getirebilecektir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir